VAIRĀK KĀ 80 REZIDENTI DARBOJAS VISMAZ 100 TELPĀS
 

2021. gada izskaņā Viskaļos darbojās jau teju 80 rezidenti, aizņemot gandrīz pusi no visām pieejamām telpām. Šeit jau darbojas mantu apmaiņas punkts Brīvbode, arhitektūras maketu un interjera objektu darbnīca Maketi.lv, metāla dizaina darbnīca El metaldejas studija Pommade pole dance studio, biotehnoloģiju uzņēmums Gourmet Industries, sociāls hibrīddizaina uzņēmums iidziiba, biedrība AkvaRiga, Čiekurkalna apkaimes biedrība, eksperimentāla teātra studija, keramikas studija, kā arī daudzi individuālie dizaineri, mākslinieki, mūziķi, fotogrāfi un horeogrāfi, pavāri un daudzi citi.

Šeit mēs regulāri papildināsim informāciju par Viskaļu rezidentiem, savukārt, youtube.com/viskalifreeriga publicējam intervijas, kurās par savu darbību rezidenti stāsta paši.

INTERVIJAS AR PIRMAJIEM 14 REZIDENTIEM MŪSU YOUTUBE KANĀLĀ

Youtubekanals_intervijas.jpg
Rezidenti_1.jpg
BRĪVBODE (FREE RIGA iniciatīva) Mantu apmaiņas un tikšanās vieta
Rezidenti_8.jpg
HOSĒ HAVJERS MANSURS GARSIJA
CIA GARCIA
Mākslinieks – šefpavārs

Jebkurā veidā produkts un ēdiena pagatavošana ar laimīgām beigām.

 

facebook.com/HavjersGarsija

Rezidenti_2.jpg
EL METAL
EDVARDS LANSMANIS
Metāla dizains

Piedāvājam privātpersonām un uzņēmumiem metāla dizainera un meistara pakalpojumus. Metālapstrādes pakalpojumu nodrošināšana sākas jau ar idejas radīšanu un skices izstrādi, bet gala rezultātā klientam tiek piegādāts gatavs produkts. Vieta, kur klientam tiek nodrošināti mākslinieka, dizainera un meistara pakalpojumi vienuviet.

 

facebook.com/LansmanisMetalDesign instagram.com/el.metal_official/

Rezidenti_4a.jpg
POMMADE POLE DANCE STUDIO
Aleksandra Podosinovska
Deju studija

Pommade studio piedāvā jums apgūt tādus modernus un skaistus stilus kā Pole dance, Exotic Pole Dance (high heels), plastika uz partera (floorwork), kā arī akrobātikas un Laikmetīgās dejas pamatus, Strip plastiku (heels). Pole dance — tas ir mūsdienu dejas virziens, kurā akrobātisko triku estētika kopā ar dejas emocionalitāti un jutekliskumu apvieno sevī gan mākslu, gan sportu! Exotic Pole Dance — tas ir Pole Dance virziens ar uzsvaru uz dejas daļu, kas tiek izpildīta augstpapēžu kurpēs (high heels). Salīdzinoši ar Pole dance nodarbībām, kur visus elementus izpilda ar basām kājām un uzsvars tiek likts vairāk uz trikiem un spēka vingrinājumiem, Exotic Pole Dance treniņos uzsvars ir uz deju kombināciju apmacību, kas sakrīt ar kardio slodzi un ir arī lielisks veids kā notievēt! Deju nodarbībās tiek uzlabota ķermeņa plastika, kas palīdz to labāk sajust. Ķermeņa plastika ir psiholoģiskās elastības atspoguļojums, tāpēc būt plastiskam nozīmē būt arī pievilcīgam un veiksmīgam! Elastības un lokanības attīstība ir noderīga jebkurā vecumā un jebkurā izpausmē. To jums palīdzēs attīstīt Pommade stiepšanas nodarbības (strečings). Plastika savienojumā ar lokanību var radīt patiešām brīnumainu estētiku un baudu! Būt lokanam — nozīmē spēt salocīties tā, lai vienmēr varat atrast izeju no jebkuras situācijas!

 

facebook.com/pommade.poledance

Rezidenti_14.jpg
LATVIJAS DEJU PEDAGOGU ASOCIĀCIJA
KATRĪNE VĪKSNIŅA
Deja

LDPA nodarbojas ar koncertu, meistarklašu, kursu un semināru rīkošanu. Veic zinātniskos pētījumus dejas pedagoģijā. Izstrādā metodiskos un informatīvos materiālus skolotājiem. LDPA ir par dejas pedagoģijas attīstību Latvijā.

 

Facebook.com/Latvijas deju pedagogu asociācija

Rezidenti_13.jpg
SAVANNA PAULA JĒGERE
Teātra deju studija

Teātra deju studijas Savanna dizaina darbnīca (Poko design) nodarbojas ar deju kostīmu izstrādi no skices līdz gatavam izstrādājumam. Poko design izstrādā un šuj arī mākslas vingrošanas sacensību kostīmus, treniņtērpus un sporta, deju aksesuārus. TDS Savanna plašā un daudzveidīgā deju kostīmu noliktava piedāvā arī kostīmu īri.

 

savannadance.lv

Rezidenti_11.jpg
GINTS OZOLIŅŠ
Grafiķis, sietspiedes darbnīca

Visdrīzākajā laikā Viskaļos taps pašiem sava sietspiedes darbnīca, kas būs pieejama ikvienam ieinteresētam Viskaļu rezidentam, kā arī atsevišķos gadījumos tiek domāts par sadarbības veidošanu ar māksliniekiem arī ārpus Viskaļu komūnas. Šobrīd darbnīca tiek veidota uz pašfinansējuma bāzes, bet telpu sakārtošanā un sietspiedes cikla aprīkojuma izveidē savu roku pieliks arī Viskaļu rezidenti. Darbnīcas primārais virziens ir stājmāksla, tai skaitā piedāvājot māksliniekiem realizēt lielformāta darbus. Līdztekus tiks piedāvāta iespēja realizēt arī mazo formu lietišķās mākslas izstrādājumus, kā piemēram – uzlīmes, pastkartes, afišas, tekstila apdruka utml. Siestpiedes darbnīca piedāvās pilnu sietspiedes ciklu – no sietu gaismošanas, drukāšanas, sietu mazgāšana lielizmēra sietu mazgāšanas vannā līdz kompetentai konsultācijai un asistentūrai pēc nepieciešamības un atsevišķas vienošanās. Par konkrētiem drukas parametriem un krāsu sistēmām informācija sekos. Darbnīca būs pieejama pēc pieraksta, klātesot darbnīcas vadītājam Gintam Ozoliņam vai darbnīcas vadītāja vietniecei Zanei Ruģēnai.

Rezidenti_6.jpg
IIDZIIBA
IRĒNA ANDREJEVA, KLĀRA GRUNDŠTEINE
Sociāli interaktīvs hibrīddizaina projekts

Esam tekstu mīlētāji, uzkrājēji un smējēji ar īgnu redzējumu un draudzīgu misiju. Īgno tekstu krātuve ir radoša un humorpilna vietne, kas tiek regulāri papildināta. Tekstu krājumā atrodami joki, nevārdi, neteicieni, pārteicieni, pārraksti un pa ausu galam saklausītas pērles. Tekstu krājumu veido īgni zaķi, draugi, fani un citi tekstmīļi. iidziiba piedāvā īgnos tekstus iegūt savā īpašumā uz melniem t-krekliem un džemperiem. Piedāvājumu klāstu bagātina aktuāli dizaina produkti nelielās tirāžās. iidziibai patīk sevis un savas tekstu kolekcijas publiska izrāde un izstāde.

 

iidziiba.lv

Rezidenti_12.jpg
VALTERS MEDNIEKS (MEDNIEX)
Mākslinieks – animācija, elektroniskā mūzika

Esmu mākslinieks, freelance animators, sintezatoru entuziasts un viens no TOP 25/10 LV raidījuma vadītājiem radio NABA. Man patīk izpausties dažādās multimediju tehnikās, tajā skaitā foto, video, audio. Absolvēju bakalaura studijas LMA vizuālajā komunikācijā, animatoru/ilustratoru grupā (tagad Kustība.Attēls.Skaņa). Mana profesionālā pieredze lielākoties ir reklāmas nozarē, kur esmu iekustinājis dažāda veida vizuālos materiālus. Ir gūta pieredze arī digitālo komiksu un animācijas studijās kā datormāksliniekam (compositing) un pēcapstrādes asistentam. Ar iidziiba komandu Viskaļu telpās iekārtojam savu nedarbnīcu, lai kopīgi un atsevišķi paplašinātu savu darbību. Top ierakstu studijas stūrītis, kurā darboties ar elektronisko mūziku un vienkāršiem skaņu ierakstiem. earror.com,

 

youtube.com/c/Medniex

Rezidenti_5.jpg
KLĀVS SILIŅŠ
Skaņa/trokšņi

Skaņas/mūzikas ieraksts un apstrāde.

 

jps.lv

Rezidenti_10.jpg
DŽEINA LUBĀNE
Māksliniece, apģērbu dizainere/šuvēja
Mākslinieks – šefpavārs

Šobrīd studēju Latvijas Mākslas akadēmijā Modes mākslas katedrā 1. kursā. Nodarbojos ar apģērbu kolekciju dizainēšanu no skices līdz realitātei. Ik pa laikam pieņemu šūšanas pakalpojumus. Esmu izmēģinājusi Savas prasmes tēlotājmākslā un tekstilmākslā. Ir pieredze ar piedalīšanos savas profesijas saistītos konkursos un izveidojusi savu personālizstādi, kur apvienoju apģērbu dizainu ar tēlniecību.

 

Instagram.com/viss_chill_design

Rezidenti_18.jpg
KATRĪNA A / CLOSETED THE BRAND
Māksliniece, apģērbu un tekstilu dizainere

Trīs radošas personības ar mērķi radīt vidi, kurā izpausties caur modi, fotografēšanu un dizainu, aktualizējot problēmas sabiedrībā un meklējot veidus, kā tās risināt.

 

instagram.com/closetedthebrand

instagram.com/im.me.kete

Rezidenti_19.jpg
SANDRIS MŪRIŅŠ
Jaunuzņēmējs, Smaržu ierakstītāja veidotājs

Es veidoju Scent Camera. Tā ir mobila ierīce, ar kuras palīdzību var ierakstīt, uzglabāt un izsmidzināt ierakstītās smaržas.

 

linkedin.com/in/sandrismurins

Rezidenti_20.jpg
ANITA INDĀRE
Tēlniecība, glezniecība, dizains, datorgrafika

Pašlaik mācos tēlniecību Latvijas Mākslas akadēmijā, veidoju skulptūras un dizaina lietas. Patīk radīt svētkus, piedāvājot dizainisko un grafisko risinājumu dažādiem pasākumiem.

inguna.jpg
KETE DESIGN
Šūšanas darbnīca

Unikāli izsrādājumi kas radīti ar mīlestību.

instagram.com/kete_design