image_6483441.JPG
VAIRĀK NEKĀ 55 REZIDENTI DARBOJAS VISMAZ 100 TELPĀS
(VĒL TIK PAT TELPAS BRĪVAS)

2021. gada maijā Viskaļos darbojās jau vairāk kā 55 rezidenti, aizņemot gandrīz pusi no visām pieejamām telpām. Šeit jau darbojas mantu apmaiņas punkts Brīvbode, arhitektūras maketu un interjera objektu darbnīca Maketi.lv, metāla apstrādes darbnīca El metaldejas studija Pommade pole dance studio, dizaineri, mākslinieki, mūziķi, horeogrāfi, aktieri, pavāri un daudzi citi. Šeit mēs regulāri papildināsim info par Viskaļu rezidentiem, savukārt, youtube.com/viskalifreeriga tiks publicētas intervijas, kurās par savu darbību rezidenti pastāstīs paši.

Viskaļos jau darbojas Agris Līdaks, Aina Bikše, Aleksandra Podosinovska, Alise Juzefoviča, Alise Ziemule – Zariņa, Anita Indāre, Džeina Lubāne, Edvards Lansmanis, Elīna Ceriņa, Elīna Matvējeva, Elīna Rutkovska, Ginta Šmite, Gints Ozoliņš, Ģirts Rutkovskis, Hosē Havjers Mansurs Garsija, Imants Elstiņš, Inga Bermaka, Irēna Andrejeva, Ivars Brakovskis, Jana Ribkina, Jānis Bērzkalns, Jānis Pešiks, Jānis Strazdiņš, Jevgēnijs Gaklins, Juris Katiliavičs, Katrīna Atholde, Katrīne Vīksniņa, Kaspars Lielgalvis, Klāra Grundšteine, Klāvs Siliņš, Krišjānis Pērkons, Ksenija Osipova, Laima Jaunzema, Lelde Strazdiņa, Leo, Lidija Zaneripa, Linda Novicka, Māra Straume, Nika Janina, Ojārs Bondars, Olga Kubiškina, Paula Jēgere, Raimonds, Reinijs Tukmanis, Reinis Bambis, Rihards Rūsis, Sabīne Silarāja, Sandris Mūrıņš, Santa Kristiāna Krūze, Sintija Vindele, Valters Mednieks, Vita Meiere, Vladimirs Tīrums, Zane Ruģēna.

INTERVIJAS AR PIRMAJIEM 14 REZIDENTIEM MŪSU YOUTUBE KANĀLĀ

Youtubekanals_intervijas.jpg
Rezidenti_1.jpg
BRĪVBODE (FREE RIGA iniciatīva) Mantu apmaiņas un tikšanās vieta

Brīvbode ir FREE RIGA rezidentu izveidota sabiedriska labuma iniciatīva - iedzīvotāji uz Brīvbodes punktiem var atnest labas, kvalitatīvas lietas, kas viņiem vairs nav nepieciešamas, kā arī paņemt sev nepieciešamo no citu atnestā bez maksas. Pirmais Brīvbodes apmaiņas punkts jau divus ar pusi gadus darbojas Turgeņeva ielā 13 un kļuvis ne vien par mantu apmaiņas punktu, bet nozīmīgu socializēšanas un savstarpēja atbalsta vietu apkaimes iedzīvotājiem.

 

brivbode.lv

Rezidenti_16.jpg
LATVIJAS NEREDZĪGO SPORTA SAVIENĪBA OLGA KUBIŠKINA, IMANTS ELSTIŅŠ
Vājredzīgo un neredzīgo cilvēku sociāla integrācija un iekļaušana sabiedrībā caur sporta aktivitātēm

Mēs esam Latvijas Neredzīgo sporta savienība (LNSS), sabiedriska labuma organizācija un patstāvīga sporta organizācija Latvijas Republikā, kas darbojas ar mērķi veicināt sporta attīstību starp cilvēkiem ar redzes traucējumiem Latvijā, sekmēt viņu iesaistīšanos sporta pasākumos un meistarības paaugstināšanā, lai sports kļūtu par viņu veselības nostiprināšanas līdzekli.

 

lnsssports.lv

Rezidenti_8.jpg
HOSĒ HAVJERS MANSURS GARSIJA
CIA GARCIA
Mākslinieks – šefpavārs

Jebkurā veidā produkts un ēdiena pagatavošana ar laimīgām beigām.

 

facebook.com/HavjersGarsija

Rezidenti_2a.jpg
PALĪDZĒSIM VIENS OTRAM
LINDA NOVICKA
Sociālā palīdzība

Palīdzēsim viens otram komanda jau 7 gadus visā Latvijā palīdz ģimenēm krīzes situācijās- palīdz ar pārtiku, apģērbu, sadzīves ķīmiju, mēbelēm, kā arī ar daudz ko citu. Mūsu komandā ir dažādu profesiju pārstāvji, kuri brīvprātīgi palīdz ģimenēm.

 

facebook.com/groups/1497376903877092

Rezidenti_2.jpg
EL METAL
EDVARDS LANSMANIS
Metāla dizains

Piedāvājam privātpersonām un uzņēmumiem metāla dizainera un meistara pakalpojumus. Metālapstrādes pakalpojumu nodrošināšana sākas jau ar idejas radīšanu un skices izstrādi, bet gala rezultātā klientam tiek piegādāts gatavs produkts. Vieta, kur klientam tiek nodrošināti mākslinieka, dizainera un meistara pakalpojumi vienuviet.

 

facebook.com/LansmanisMetalDesign instagram.com/el.metal_official/

Rezidenti_4a.jpg
POMMADE POLE DANCE STUDIO
Aleksandra Podosinovska
Deju studija

Pommade studio piedāvā jums apgūt tādus modernus un skaistus stilus kā Pole dance, Exotic Pole Dance (high heels), plastika uz partera (floorwork), kā arī akrobātikas un Laikmetīgās dejas pamatus, Strip plastiku (heels). Pole dance — tas ir mūsdienu dejas virziens, kurā akrobātisko triku estētika kopā ar dejas emocionalitāti un jutekliskumu apvieno sevī gan mākslu, gan sportu! Exotic Pole Dance — tas ir Pole Dance virziens ar uzsvaru uz dejas daļu, kas tiek izpildīta augstpapēžu kurpēs (high heels). Salīdzinoši ar Pole dance nodarbībām, kur visus elementus izpilda ar basām kājām un uzsvars tiek likts vairāk uz trikiem un spēka vingrinājumiem, Exotic Pole Dance treniņos uzsvars ir uz deju kombināciju apmacību, kas sakrīt ar kardio slodzi un ir arī lielisks veids kā notievēt! Deju nodarbībās tiek uzlabota ķermeņa plastika, kas palīdz to labāk sajust. Ķermeņa plastika ir psiholoģiskās elastības atspoguļojums, tāpēc būt plastiskam nozīmē būt arī pievilcīgam un veiksmīgam! Elastības un lokanības attīstība ir noderīga jebkurā vecumā un jebkurā izpausmē. To jums palīdzēs attīstīt Pommade stiepšanas nodarbības (strečings). Plastika savienojumā ar lokanību var radīt patiešām brīnumainu estētiku un baudu! Būt lokanam — nozīmē spēt salocīties tā, lai vienmēr varat atrast izeju no jebkuras situācijas!

 

facebook.com/pommade.poledance

Rezidenti_15.jpg
STUDIO FOTIA / LATVIAN FLOW ARTS CENTRE Uguns un gaismas šovu studija

Esam radoša komanda, kas jau astoņus gadus veido krāšņus un emocijām bagātus uguns un gaismas šovus. Piedāvājam dažāda satura un rakstura programmas, kas lieliski iederēsies jebkurā pasākumā. Skolā "Latvian flow arts centre" iespējams apgūt ne tikai standarta iemaņas ar rekvizītu, bet kļūt par pilnvērtīgu mākslinieku, izkopjot sevī ķermeņa plastiku un apgūstot aktiermeistarību.

 

studiofotia.lv

Rezidenti_14.jpg
LATVIJAS DEJU PEDAGOGU ASOCIĀCIJA
KATRĪNE VĪKSNIŅA
Deja

LDPA nodarbojas ar koncertu, meistarklašu, kursu un semināru rīkošanu. Veic zinātniskos pētījumus dejas pedagoģijā. Izstrādā metodiskos un informatīvos materiālus skolotājiem. LDPA ir par dejas pedagoģijas attīstību Latvijā.

 

Facebook.com/Latvijas deju pedagogu asociācija

Rezidenti_13.jpg
SAVANNA PAULA JĒGERE
Teātra deju studija

Teātra deju studijas Savanna dizaina darbnīca (Poko design) nodarbojas ar deju kostīmu izstrādi no skices līdz gatavam izstrādājumam. Poko design izstrādā un šuj arī mākslas vingrošanas sacensību kostīmus, treniņtērpus un sporta, deju aksesuārus. TDS Savanna plašā un daudzveidīgā deju kostīmu noliktava piedāvā arī kostīmu īri.

 

savannadance.lv

Rezidenti_11.jpg
GINTS OZOLIŅŠ
Grafiķis, sietspiedes darbnīca

Visdrīzākajā laikā Viskaļos taps pašiem sava sietspiedes darbnīca, kas būs pieejama ikvienam ieinteresētam Viskaļu rezidentam, kā arī atsevišķos gadījumos tiek domāts par sadarbības veidošanu ar māksliniekiem arī ārpus Viskaļu komūnas. Šobrīd darbnīca tiek veidota uz pašfinansējuma bāzes, bet telpu sakārtošanā un sietspiedes cikla aprīkojuma izveidē savu roku pieliks arī Viskaļu rezidenti. Darbnīcas primārais virziens ir stājmāksla, tai skaitā piedāvājot māksliniekiem realizēt lielformāta darbus. Līdztekus tiks piedāvāta iespēja realizēt arī mazo formu lietišķās mākslas izstrādājumus, kā piemēram – uzlīmes, pastkartes, afišas, tekstila apdruka utml. Siestpiedes darbnīca piedāvās pilnu sietspiedes ciklu – no sietu gaismošanas, drukāšanas, sietu mazgāšana lielizmēra sietu mazgāšanas vannā līdz kompetentai konsultācijai un asistentūrai pēc nepieciešamības un atsevišķas vienošanās. Par konkrētiem drukas parametriem un krāsu sistēmām informācija sekos. Darbnīca būs pieejama pēc pieraksta, klātesot darbnīcas vadītājam Gintam Ozoliņam vai darbnīcas vadītāja vietniecei Zanei Ruģēnai.

IIDZIIBA
IRĒNA ANDREJEVA, KLĀRA GRUNDŠTEINE
Sociāli interaktīvs hibrīddizaina projekts

Esam tekstu mīlētāji, uzkrājēji un smējēji ar īgnu redzējumu un draudzīgu misiju. Īgno tekstu krātuve ir radoša un humorpilna vietne, kas tiek regulāri papildināta. Tekstu krājumā atrodami joki, nevārdi, neteicieni, pārteicieni, pārraksti un pa ausu galam saklausītas pērles. Tekstu krājumu veido īgni zaķi, draugi, fani un citi tekstmīļi. iidziiba piedāvā īgnos tekstus iegūt savā īpašumā uz melniem t-krekliem un džemperiem. Piedāvājumu klāstu bagātina aktuāli dizaina produkti nelielās tirāžās. iidziibai patīk sevis un savas tekstu kolekcijas publiska izrāde un izstāde.

 

iidziiba.lv

Rezidenti_12.jpg
VALTERS MEDNIEKS (MEDNIEX)
Mākslinieks – animācija, elektroniskā mūzika

Esmu mākslinieks, freelance animators, sintezatoru entuziasts un viens no TOP 25/10 LV raidījuma vadītājiem radio NABA. Man patīk izpausties dažādās multimediju tehnikās, tajā skaitā foto, video, audio. Absolvēju bakalaura studijas LMA vizuālajā komunikācijā, animatoru/ilustratoru grupā (tagad Kustība.Attēls.Skaņa). Mana profesionālā pieredze lielākoties ir reklāmas nozarē, kur esmu iekustinājis dažāda veida vizuālos materiālus. Ir gūta pieredze arī digitālo komiksu un animācijas studijās kā datormāksliniekam (compositing) un pēcapstrādes asistentam. Ar iidziiba komandu Viskaļu telpās iekārtojam savu nedarbnīcu, lai kopīgi un atsevišķi paplašinātu savu darbību. Top ierakstu studijas stūrītis, kurā darboties ar elektronisko mūziku un vienkāršiem skaņu ierakstiem. earror.com,

 

youtube.com/c/Medniex

Rezidenti_9.jpg
LAIMA JAUNZEMA
CURVING THE DANCE
Zināšanu platforma, radošā darba studija

Curving the Dance ir zināšanu platforma, kas darbojas ķermeņa politiku izpētē, apzināšanā un ar to saistītu zināšanu izplatīšanā. Laima Jaunzema ir māksliniece, veido performaces un video, koordinē Curving the Dance platformu, radošā darba studiju un aktivitātes, māca 'concept development' un 'movement research' gan studentiem, gan profesionāliem dažādu jomu māksliniekiem, kā arī dažādām citām sabiedrības grupām. Absolvējusi Amstredamas mākslas universitāti, SNDO (School for New Dance Development) departamentu. Pirms tam mācījusies deju Dānijā un Berlīnē.

 

laimajaunzema.wordpress.com

Rezidenti_1b.jpg
SANTA KRISTIĀNA KRŪZE
Dizainere, māksliniece

Man ir svarīgi sevi redzēt kā ekoloģiski un ētiski apzinīgu cilvēku un to arī integrēju savā darbā. Savā darbā kā rīkus pielietoju ilustrāciju, tēlniecību, grafisko un modes dizainu. Nereti pievienoju humoru un ironiju vieglākai informācijas pasniegšanai. Manas personīgās intereses ietver dzīvnieku labklājību, un es pētu, vai ir iespējams mainīt veidu, kā mēs uztveram mūsu attiecības ar dzīvniekiem. Absolvēju Mākslas akadēmijas funkcionālā dizaina nodaļas programmu, esmu liela mūzikas fane, brīvajā laikā dziedu, muzicēju un dejoju. Viskaļos attīstu personīgos projektus un muzicēju.

 

sunyacup.com

Rezidenti_3a.jpg
JANA RIBKINA
Keramiķe, ilustratore

Nodarbojos ar keramiku, komiksiem, ilustrāciju un tetovēšanu.

Studēju animāciju Dānijā.

 

instagram.com/jellyfellyfish

Rezidenti_5.jpg
KLĀVS SILIŅŠ
Skaņa/trokšņi

Skaņas/mūzikas ieraksts un apstrāde.

 

jps.lv

Rezidenti_7.jpg
MĀRA STRAUME
Gleznotāja

Gleznoju, iesaistot savā radošajā procesā visu apkārt esošo materiālu veidoju savu komentāru ap vidi kurā atrodos, tās un savu identitāti, nozīmīgumu vai mazsvarīgumu. Šobrīd mācos bakalaura programmā Latvijas Mākslas Akadēmijā, vizuālās mākslas nodaļas glezniecības apakšnozarē.

DŽEINA LUBĀNE
Māksliniece, apģērbu dizainere/šuvēja
Mākslinieks – šefpavārs

Šobrīd studēju Latvijas Mākslas akadēmijā Modes mākslas katedrā 1. kursā. Nodarbojos ar apģērbu kolekciju dizainēšanu no skices līdz realitātei. Ik pa laikam pieņemu šūšanas pakalpojumus. Esmu izmēģinājusi Savas prasmes tēlotājmākslā un tekstilmākslā. Ir pieredze ar piedalīšanos savas profesijas saistītos konkursos un izveidojusi savu personālizstādi, kur apvienoju apģērbu dizainu ar tēlniecību.

 

Instagram.com/viss_chill_design

Rezidenti_17.jpg
COLLECTIVE MADNESS
Māksla, modes dizains, foto

Trīs radošas personības ar mērķi radīt vidi, kurā izpausties caur modi, fotografēšanu un dizainu, aktualizējot problēmas sabiedrībā un meklējot veidus, kā tās risināt.

 

linktr.ee/coll_mad

Rezidenti_18.jpg
KATRĪNA A / CLOSETED THE BRAND
Māksliniece, apģērbu un tekstilu dizainere

Trīs radošas personības ar mērķi radīt vidi, kurā izpausties caur modi, fotografēšanu un dizainu, aktualizējot problēmas sabiedrībā un meklējot veidus, kā tās risināt.

 

instagram.com/closetedthebrand

instagram.com/im.me.kete

Rezidenti_19.jpg
SANDRIS MŪRIŅŠ
Jaunuzņēmējs, Smaržu ierakstītāja veidotājs

Es veidoju Scent Camera. Tā ir mobila ierīce, ar kuras palīdzību var ierakstīt, uzglabāt un izsmidzināt ierakstītās smaržas.

 

linkedin.com/in/sandrismurins

Rezidenti_20.jpg
ANITA INDĀRE
Tēlniecība, glezniecība, dizains, datorgrafika

Pašlaik mācos tēlniecību Latvijas Mākslas akadēmijā, veidoju skulptūras un dizaina lietas. Patīk radīt svētkus, piedāvājot dizainisko un grafisko risinājumu dažādiem pasākumiem.

inguna.jpg
KETE DESIGN
Šūšanas darbnīca

Unikāli izsrādājumi kas radīti ar mīlestību.

instagram.com/kete_design

inga.jpg
KUDATUDA. Inga Bermaka
Māksliniece, Scenogrāfe.
Skatuves kostīmu modelēšana, Interjera un eksterjera dizains. No idejas līdz realizācijai.

Radošā apvienība KUDATUDA Neizsmeļams ideju ģenerēšanas un materializēšanas avots. KUDATUDA darbību raksturo personiska attieksme un oriģinalitāte. Bieži vien nepieciešamos objekti tiek izdomāti vai radīti no jauna vai tiek izmantotas jau esošas lietas, piešķirot tām akcentus. Gadās, ka no veca tiek uztaisīts jauns vai saliekot kopā divus, sanāktu viens. Darbības amplitūda ir plaša – nepastāv nekādi rāmji, nav piesaiste kādam materiālam, stilam, virzienam vai priekšrakstam. Patīk eksperimentēt ar materiāliem, tehnoloģijām, risinājumiem un meklēt arvien jaunas kombinācijas un salikumus.

Ko tad īsti dara KUDATUDA? Nosaukšu tikai galvenos virzienus, jo šis saraksts ir nebeidzams, un gatavs atklāt jaunus apvāršņus:

SCENOGRĀFIJA UN KOSTĪMI – katrs scenārijs paver jaunu apvārsni un domu lidojumu. Kā dažādu tautu pasakas – katrai savs sižets un tēli, noskaņa un varoņi, kam jāietilpst vienā grāmatā – skatuvē. Šis ir aizraujošs piedzīvojums.

INTERJERA DIZAINS – sākot no vīzijas un idejas, beidzot ar vissīkāko skrūvi. Protam iedzīvināt vai atdzīvināt un piešķirt personību jebkurai telpai.

DIZAINA PRIEKŠMETI – gan dekoratīvus, gan praktiski noderīgus. Lampas, galdus, mēbeles,gaismas objektus, utt.

Saraksts ir atvērts, nav zināms, kurā virzienā tas aizies, un vai tas maz kādreiz beigsies. Maskas, lelles, maketi, sienu gleznojumi, tēlniecība, vides objekti …

kudatuda.com

reuse.jpg
Remontmateriālu maiņas punkts

FREE RIGA kopā ar Brīvbodi uzsāk pilotēt remontmateriālu maiņas punkta izveidi Viskaļos, ar mērķi veicināt lietotu, kvalitatīvu remontmateriālu otreizēju izmantošanu un būvatkritumu samazināšanu. Maiņas punktā iespējams nodot remontmateriālu atlikumus, kuri ir kvalitatīvi un lietojami (krāsas, lakas, špakteļi u.c. apdares materiāli, elektrības un santehnikas instalāciju detaļas, mēbeļu furnitūra, instrumenti u.c.), kā arī meklēt sev nepieciešamās lietas.