top of page
Anchor 1

Aizpildi pieteikuma anketu, no piedāvātajām FREE RIGA vietām izvēlies ''Viskaļi - Dzīves
Kvalitātes Dizaina institūts''.

Anketā iepazīstini ar sevi un savu līdzšinējo darbību, kā arī atbildi uz tur iekļautajiem jautājumiem: kuram telpu izmantošanas modelim Tu piesakies? Kura telpa Tev šķiet vispiemērotākā/s? Kāda ir kopējā nepieciešamā platība un vēlamais telpas novietojums? Kādam nolūkam Tev telpa ir nepieciešama? Kādas ir tehniskās vajadzības (ūdens, ventilācija, elektrība, grīdas segums, utt)..

Kur atrodas Viskaļu ēka un telpas?

Telpas atrodās Viskaļu ielā 36 un 36A, agrākajās RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes ēkās, ar vairāk nekā 200 telpām, kurās kādreiz notika lekcijas, pētnieciskais un administratīvais darbs, darbojās ēdnīca un kinozāle.

Tā ir slēgta teritorija ar plašu, zaļu iekšpagalmu, 400 m no Ķīšezera krasta, 20 minūšu braucienā ar velo no Tallinas ielas kvartāla (gar Miera kapiem, Brasas staciju, Čiekurkalnu un VID ēku).

Blakus ēkām atrodas 9. autobusa pietura, pagalmā autostāvvieta.

Kāda veida darbībai un aktivitātēm ir pieejamas telpas?

Darbnīcām, studijām, mēģinājumiem, nodarbībām, birojiem, sanāksmēm, semināriem, konferencēm, koncertiem, pasākumiem, āra pasākumiem, noliktavām.

Uz cik ilgu laiku ir pieejamas telpas?

Ēka ir FREE RIGA pārvaldībā ar nomas līgumu uz 25 gadiem (līdz 2045. gadam). Pirmajos gados, kamēr tiek veidots Dzīves kvalitātes dizaina institūts, līgumi par telpu lietošanu tiek slēgti uz laika periodu, kas nepārsniedz 2 gadus.
 

Ir pieejamas telpas arī īstermiņa nomai 1-3 mēnešiem. Sociāliem un izglītības projektiem pieejamas atlaides

 

Atsevišķas telpas un ēkas daļas ir īpaši piemērotas dažādiem publiskiem vai slēgtiem pasākumiem, darbnīcām, konferencēm vai izstādēm. Ir iespēja tās nomāt uz stundām vai dienām.

KARTE.jpg
002787030034.jpg
002721610008.jpg
Ezers.jpg
ezers_2.jpg
ezers_3.jpg

Kas ir Līdzdarbība?
Līdzdarbība veicina Viskaļu koncepta attīstību un nodrošina rūpes par ēku. Tās ir 12 stundas mēnesī rezidentu vai 6 stundas īstermiņa rezidenta brīvprātīgā iesaistes darba, ko koordinē biedrība FREE RIGA. Par lielāku Līdzdarbību stundu apjomu jāvienojas iepriekš ar FREE RIGA komandu Viskaļos. Rezidenti, kuri iesaistās līdzdarbībā saņem atlaidi nomai.

Līdzdarbību veido:
A) TĪRĪBA. Visi rezidenti regulāri veic ēkas koplietošanas telpu un āra teritorijas uzkopšanu, kas veido atbildīgu kopienu, samazina apsaimniekošanas izmaksas un ļauj attiecīgi samazināt maksu par telpu lietošanu rezidentiem.
B) KONCEPTA ATTĪSTĪBA. Piemēri: Santa palīdzēja izstrādāt Viskaļu mājas lapu, Brīvbodes izveidē iesaistījās vairāki rezidenti un arī palīdz nodrošināt tās regulāro darbību, Sandris koordinē dārzniecības grupu, bet El-metal puiši izgatavoja sietspiedes darbnīcai aprīkojumu, iidziiba aktīvi iesaistās apdrukas materiālu radīšanā, u.c.
C) ĒKAS UZTURĒŠANA: Piemēri: Havjers cementēja pakāpienus pie koncertzāles ieejas, Ģirts palīdzēja uzstādīt gaismas sensorus, Mārtiņš ar kolēģiem tīrīja jumtu, Maketika izgatavoja atkritumu konteineru stacijas mājiņu, u.c.

KONCEPTA ATTĪSTĪBAS TĒMAS:
Dzīves kvalitātes dizaina institūta koncepcijas prioritārā tematika, aktivitāšu virzieni un attīstības prioritātes līdz 2023. gadam: laikmetīgās mākslas veicināšana, neformālā izglītība, vides aizsardzība un ilgtspēja, sociālā integrācija, apkaimju iedzīvotāju iesaiste un aktivizācija. Vairāk par to lasiet sadaļā KONCEPCIJA.

Ko projektā nodrošina FREE RIGA?
Ēkas attīstības konceptuālo ietvaru un ēkas pielāgošanu tā realizēšanai, telpu nomu, apsaimniekošanu, komunikāciju un PR, partneru piesaisti, vides un ilgtspējas, izglītības, mākslas un kultūras aktivitāšu programmas plānošanu un koordinēšanu, iedzīvotāju iesaisti un mijiedarbību ar apkaimēm, rezidentu atbalstu un līdzdarbības koordinēšanu, iekļaušanos starptautiskā apritē.

Kādas idejas institūts īpaši atbalstīs?
Viskaļu projekta prioritātes ir māksla un kultūra, dizains un arhitektūra, vides aizsardzība un ilgtspēja, neformālās izglītības veicināšana, sociālā iekļaušana un apkaimju aktivizēšana, taču pirmos divus gadus esam atvērti daudzveidīgām iniciatīvām.

TELPU LIETOŠANAS NOSACĪJUMI:

Ēka, kurā atrodas Viskaļi, ir valsts īpašums, ēkas lietošanas veids – izglītības iestāde. Telpās aizliegts smēķēt, lietot alkoholu un apreibinošas vielas, traucēt darbu citiem rezidentiem un citādi neievērot ēkas lietošanas noteikumus.
 

Īstermiņa telpām ir jābūt pieejamām apskatei potenciālajiem ilgtermiņa rezidentiem. Ja telpas nepieciešamas pielāgot konkrētā darba vajadzībām, jebkādas izmaiņas telpā, tajā skaitā kosmētiskais remonts, ir jāsaskaņo ar biedrību FREE RIGA pirms tā veikšanas.
 

Uzturoties ēkā, jāievēro visi valstī noteiktie Covid-19 pandēmijas ierobežojumi, kā arī biedrības FREE RIGA telpu lietošanas noteikumi, kas tiks nosūtīti interesentiem, kuri būs aizpildījuši anketu.

bottom of page