top of page
Anchor 1

Apsveicam #laimētelpu konkursa uzvarētājus!

Solidarizējoties ar nevalstiskajām organizācijām laikā, kad paaugstinās komunālo pakalpojumu un telpu nomas cenu dārdzība, biedrība FREE RIGA izsludināja konkursu nevalstiskajām organizācijām Rīgā. Pateicamies katrai organizācijai, kas atnāca pie mums ciemos uz ekskursiju, iepazinās ar Viskaļu komandu un pastāstīja par saviem mērķiem un vīziju! 

 

Izlemt, kam piešķirt balvas, tik tiešām bija sarežģīts uzdevums, bet tāpēc jo īpaši vēlamies izcelt #laimētelpu žūrijas locekļus, kas sarunās un vērtējumā grūto uzdevumu izpildīja godam – Čiekurkalna biedrību, Pilsonisko aliansi, Palīdzēsim.lv un Viskaļu komandas pārstāves.

Galvenā balva – biedrībai "Ogle"

Galveno balvu – 6 mēnešus lietot telpu bez komunālo maksājumu, apsaimniekošanas un nomas maksas –  iegūst biedrība "Ogle"! Šī organizācija žūriju aizrāva ar savu vīziju un pieeju biedrības mērķim – mazināt stigmu par tādām tēmām kā pašnāvība, depresija, mentālās veselības problēmas un to sekas. Žūrija arī izcēla biedrības darbu ar jauniešiem un jau rīkotos OGLE festivālus. Apsveicam!

229. TELPA (2).png

Viskaļu rezidentu simpātiju balvu iegūst biedrības "Akvarīga" un "Par dzīvot!"

Viskaļu simpātiju balvu iegūst biedrības "Par dzīvot!" un "Akvarīga", iegūstot iespēju telpas lietot uz trīs mēnešiem bez apkures maksas! 

 

Biedrība "Par dzīvot!" ir onkopacientu savstarpējās palīdzības grupa, kas organizē nodarbības, lekcijas, mākslas terapijas un vēl dažādas aktivitātes onkopacientiem un to tuviniekiem.

"Akvarīga" ir zivju un rāpuļu patvērums, kas rūpējas par dažādiem zemūdens dzīvniekiem, ar galveno mērķi – paaugstināt Latvijas akvāriju dzīvnieku uzturēšanas standartus. 

 

#laimētelpu konkursa publicitāte tiek īstenota ar EEZ un Norvēģijas grantu atbalstu. Par konkursa saturu atbild biedrība "FREE RIGA".

Bezmaksas telpa darbībai: "Free Riga" izsludina telpu konkursu. Pieteikšanās līdz 11. decembrim!

 

Solidarizējoties ar nevalstiskajām organizācijām un sabiedriskā labuma iniciatīvām laikā, kad paaugstinās komunālo pakalpojumu cenas un telpu nomas cenu dārdzība, biedrība "Free Riga" izsludina konkursu nevalstiskajām organizācijām (NVO) un nodibinājumiem Latvijā. Balvā – telpa bez maksas uz sešiem mēnešiem lielākajā biedrības ēku projektā "Viskaļi" Čiekurkalnā, kurā šobrīd jau aktīvi darbojas vairāk kā 147 radošo profesiju pārstāvji, uzņēmumi, organizācijas un sociālās iniciatīvas. 

"Ziema tuvojas, un, pretēji cerētajam, ka siltums telpās būs gaidīts viesis, sabiedrībā varēja un vēl pašlaik var just bailes par "pārziemošanu". Tā kā mēs paši, "Free Riga", esam sabiedriska labuma organizācija, tad ļoti labi saprotam šīs bailes par cenu kāpumu, arī mums priekšā ir tā pati ziema, kas citiem. Domājot par to, kā kopīgi pārdzīvot šo krīzes laiku, komandā lēmām, ka it īpaši šobrīd ir svarīgi būt kopā. Nevalstiskais sektors ir dzinējspējs, lielākie pārmaiņu virzītāji – tieši NVO ir tie, kas palīdz uzturēt saliedētu un pilsoniski aktīvu sabiedrību, kas rūpējas par plašu interešu aizstāvību un kvalitatīvu līdzdalību lēmumu pieņemšanā. Mums ir telpa pārziemošanai. Tāpēc mēs aicinām NVO piedalīties pirmajā šāda veida konkursā Latvijā, kura balvā ir vismaz sešus mēnešus ilgs miers par to, kur īstenot savas idejas, virzīt iniciatīvas, rakstīt projektus, jeb vienkārši – darboties," stāsta FREE RIGA ilgtspējas un attīstības vadītāja Zane Ruģēna.

Konkursā aicināta piedalīties jebkura nevalstiskā organizācija vai nodibinājums, ar mērķi solidarizēties un tīkloties ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un dalībniekiem Latvijā, veicināt nevalstisko organizāciju iesaistīšanu "Free Riga" aktivitātēs, kā arī, nodrošināt pieejamas izmaksas telpas un auglīgu vidi izaugsmei tādai darbībai, kas vairos sabiedrisko labumu.

Konkursa galvenās balvas ieguvēju noteiks žūrija sešu cilvēku sastāvā, tostarp trīs būs pārstāvji no Viskaļu projektu vadības komandas, kā arī pa vienam pārstāvim no Latvijas Pilsoniskās alianses, biedrības "Čiekurkalna attīstības biedrības" un labdarības organizācijas "Palīdzēsim.lv".

Savukārt  Simpātiju Balvu iegūs divas nevalstiskās organizācijas vai nodibinājumi, par kurām balsos jau esošie "Viskaļu" telpu lietotāji. Balvā – trīs mēnešu telpu nomas līgums bez apkures maksas.

Lai piedalītos konkursā, organizācijas pārstāvjiem no sākuma ir jāatnāk uz telpu apskates ekskursiju "Viskaļos", Viskaļu ielā 36a. Lai pieteiktos uz vienu no ekskursiju laikiem, sava dalība ir jāpiesaka anketā šeit.

Pēc telpu apskates konkursa dalībniekiem būs jāaizpilda pieteikuma veidlapa, kas tiks katram dalībniekam nosūtīta individuāli. Pieteikuma veidlapā būs jāizklāsta savas organizācijas mērķi, vīzija, jānorāda telpas nepieciešamības pamatojums un jāatzīmē vēlamā telpa.

Ar konkursa nolikumu var iepazītes šeit.

Biedrība "Free Riga" ir sabiedriska labuma organizācija, kas atver  rīdziniekiem ēkas, kas netiek izmantotas, lai īstenotu tajās sociālas un radošas koncepcijas, kas balstītas uz kopienas līdzdalību, šīs telpas piedāvājot tiem, kas realizē sabiedrisku un sociāli nozīmīgu darbību. Šobrīd lielākais biedrības ēku projekts, kura vīzijā plānots attīstīt sociālu inkubatoru "Viskaļi - dzīves kvalitātes dizaina institūts", atrodas Čiekurkalnā, Ķīšezera krastā, bijušajā Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte.

Pievieno virsrakstu (Facebook pasākuma vāks) (Facebook pasākuma vāks) (1920 × 600 pikseļi)

WISHKAĻI Ziemassvētku tirdziņš

Neredzētas lietas
Neredzēti labumi
Neredzēti ziemas prieki


Aicinām uz WISHKAĻI Ziemassvētku tirdziņu Viskaļos, bijušajā aeronautikas fakultātē!

Divu dienu garumā būs iespēja aplūkot un iegādāties dažādus Viskaļu rezidentu un tuvāko apkaimju tirgotāju darinājumus – dizaina un interjera elementus, mākslas darbus un gleznas, koka skrejriteņus, keramiku un rotaslietas, apģērbu, koka rotājumus un vēl daudz ko citu.

WISHKAĻI tirdziņa programma vēl tiek veidota, bet varam jau solīt mazākus un lielākus pārsteigumus abu dienu garumā.


Aicinām pieteikties tirdziņa dalībniekus! Ja veido rotaslietas, dizaina elementus, vēlies pārdot ievārījumus vai stilīgākās ūzas kvartālā, dziedi, radi vai adi, piesaki savu dalību tirdziņā līdz 1. decembrim šeit: ej.uz/gribuwishkali

Tirdziņš darbosies:
10. decembrī no 11:00 līdz 20:00
11. decembrī no 11:00 līdz 19:00

Norises vieta: Viskaļi - Dzīves kvalitātes dizaina institūts, Viskaļu iela 36a

Tiekās #wishkaļi

ViskaliPoster.jpg

Šis ir pirmais festivāls, ko organizē jaunās kultūrvietas "Viskaļi" veidotāji un rezidenti.

Ar šo festivālu vēlamies parādīt "Viskaļu" telpu, āra teritorijas un apkārtnes potenciālu kļūt vērtīgu pienesumu ne tikai Čiekurkalnas, Teikas, Juglas un Mežaparka iedzīvotājiem, bet arī Latvijas un, iespējams, Baltijas reģiona mērogā.

Festivāls notiks trīs dienas divās vietās:

26. augustā – Teikā, pie bijušās Vidzemes maiznīcas, Ropažu ielā 16;

26-28. augustā – Čiekurkalnā, jaunajā kultūrvietā "Viskaļi", Viskaļu ielā 36.

Tajā piedalīsies mākslinieki, mūziķi, pilsētvides attīstības pētnieki, arhitekti, laikmetīgās dejas pārstāvji, literāti, keramiņi, dizaineri, ilustratori un daudzi citi radošo profesiju pārstāvji.

UZMANĪBU! Ņemot vērā situāciju valstī ar Covid-19 izplatību, diemžēl ieeja festivālā ir iespējama tikai uzrādot Covid QR kodu, kas apliecina, ka ir saņemts pilns vakcinācijas kurss vai ir pārslimots briesmīgais vīruss, kā arī personas apliecinošs dokuments. QR kods var tikt uzrādīts viedtālrunī vai izdrukātā veidā. Mums ir svarīga mūsu apmeklētāju un dalībnieku veselība.

Festivālu organizē mākslas centrs “Totaldobže” sadarbībā ar biedrību “Free Riga” un “Viskaļu” rezidentiem. Festivālu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Festivāla aktivitāšu Ropažu ielā 16 ģenerālsponsors ir zemesgabala tagadējais īpašnieks būvuzņēmums "Bonava Latvija", savukārt krāsas Street Art Slam dalībniekiem nodrošina "Vivacolor".

Festivālu atbalsta arī Kokmuižas alus.

Festivāla programma – Kas? Kur? Kad?

Ceturtdiena 26.08

Ropažu iela 16

Street Art Slam

26.08

12-20:00

Ropažu ielā 16

DALĪBNIEKI: Neo Creativity; Gvido Vizulis; studija.monotons; Mārtiņš Zutis; Zahars Ze; Rebeka Lukošus; Undīne Ābiķe; Jurijs Tatarkins; Līva Āboltiņa; Jana Ribkina; Dāvis Lapa; Ella Mežule; Tatjana Nežberte un Ingrīda Rutka.

 

ŽŪRIJA: māksliniece Maija Kurševa; komiksu žurnāla KUŠ galvenais redaktors Dāvids Šilters; pirmā Street Art Slam uzvarētājs Uģis Albiņš; Street Art Slam direktors Kaspars Lielgalvis un Bonava Latvija pārdošanas un mārketinga vadītājs Kaspars Ekša.

+ DJ Maikls Holands (Michael Holland) un Machine Woman (abi no UK)

+ Elīnes Bukas radošā darbnīca bērniem un pieaugušajiem

+ street food ēdinātāji

+ mākslas centra “Totaldobže” pop-up mākslas un dizaina priekšmetu kiosks, kafejnīca un bāriņš.

Profesionāļu žūrijas atlasīti Street Art Slam dalībnieki astoņu stundu laikā radīs savus Street Art autordarbus uz bijušās Vidzemes maiznīcas mūra sētas mūzikas pavadījumā, ko atskaņos dīdžeji no Anglijas. Skatītāji varēs nogaršot arī Carlos un Pedro piedāvātos karstos meksikāņu ēdienus un Vegstop vegānos vrapus, salātus un burgerus. Darbosies arī mākslas centra “Totaldobže” pop-up kafejnīca. Kamēr pieaugušie baudīs drīzāk Londonai vai Berlīnei raksturīgo underground atmosfēru, bērni varēs iemēģināt roku lielformāta glezniecībā mākslinieces Elīnes Bukas bezmaksas meistarklasē. Street Art Slam noslēgumā žūrija novērtēs jaunizveidotos darbus un paziņos sacensības uzvarētājus.

Šis ir jau ceturtais Street Art Slams, ko organizē mākslas centrs "Totaldobže". Pirmie trīs notika Tallinas ielas kvartālā, mūsdienu foruma "Baltā nakts" ietvaros. Uzvarētāju noteica skatītāju balsojums: 2019. gadā Street Art Slam Grand Prix saņēma māksliniece Anna Dzērve, 2019. gadā – Uģis Albiņš, bet 2020. gadā – Pauls Rietums.

Ievērojot valstī noteiktos Covid-19 ierobežojumus, lai nodrošinātu drošu pasākuma baudīšanu, apmeklētājiem no 12 gadu vecuma iekļūšana Street Art Slam norises zonā būs iespējama tikai, uzrādot atbilstošu digitālo sertifikātu, kas apliecina Covid-19 pārslimošanu vai vakcīnas saņemšanu. Ieeja pasākumā bez maksas.

Organizē – mākslas centrs "Totaldobže". Ģenerālsponsors – "Bonava Latvija". Krāsu partneris – "Vivacolor".

​BALVAS:

Grand Prix – 1000 eiro

2 veicinājuma balvas – katra 400 eiro

Nedēļas laikā pēc Street Art Slam noslēguma Facebook/Totaldobze lapā ikviens varēs balsot par savu favorītu un uzvarētājs saņems vēl 400 eiro.

Tingel Tangel gājiens

26.08

20-21:00

Ropažu iela 16

Pēc Street Art Slam noslēguma visi klātesošie varēs pievienoties improvizētam orķestrim un doties pārgājienā pa Teikas un Čiekurkalna slepenajām taciņām cauri māju pagalmiem uz jauno kultūrvietu “Viskaļi”, Viskaļu ielā 36, kur vakara turpinājumā notiks mūzikls un elektroniskās mūzikas koncerts lielajā “Totaldobže” koncertzālē ar 500 sēdvietām. Dalībai Tingel Tangel orķestrī un visam vakara turpinājumam labi noderēs tērpi, zvaniņi, grabuļi, dažādi sitamie un pūšamie mūzikas instrumenti, karogi un lāpas. Kopīgi izveidosim unikālu rindveida muzikālo performanci pašiem sev un iepriecināsim pasākuma jaunākos apmeklētājus!

Ceturtdiena 26.08

Viskaļu iela 36

ViskaliPoster_izstades.jpg

Mākslas izstādes, instalācijas un atvērtās durvis "Viskaļu" rezidentu darbnīcās

26.08

18-21:00

Viskaļu ielā 36

Izstāžu un instalāciju veidotāji: Anna Dzērve; Madara Kvēpa; Elīna Matvejeva un Artūrs Lūriņš; Žozefīne Krista Pešika; Pēteris Sidars; Daniela Vētra.
 

Atvērtās durvis "Viskaļu" rezidentu darbnīcās: zināšanu platforma "Curving the Dance"; pole dance studija "Pommade Pole dance studio"; uguns žonglieru studija "Studio Fotia"; arhitektūras maketu izgatavošanas studija "Maketi.lv"; Sandas Poles-Ma un Kristīnas Potapovas keramikas studija, studija "iidziiba".

Būs iespēja iesaistīties dzīvā modeļa akta zīmēšanā.

Madara Kvēpa savā darbnīcā izstādīs gleznu izlasi no pēdējo divu gadu laikā paveiktā. 

 

Madara Kvēpa (1996) ir jaunā gleznotāja, kuras daiļradei raksturīgs zināms izteiksmes lakonisms, veidojot savu triepienu (vizuālo zīmju) sistēmu kā unikālu glezniecības alfabētu. 2021. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozari, iegūstot maģistra grādu. Zināšanas papildinājusi studijās Milānā, Brēras Mākslas Akadēmijā. Kopš 2016. gada aktīvi piedalās grupas izstādēs, ņēmusi dalību arī fonda “Mākslai Vajag telpu” projektā “Skaņai vajag mākslu” (2018), interpretējot Dainas Riņķes gleznu “Mūsu māja”, un piedalījusies jauno mākslinieku grupas izstādē “Sintēze. Īstenības pētīšana caur kustību, attīstību un pretrunām” (2020, kuratore Auguste Petre). Līdz šim sarīkojusi arī sešas personālizstādes. 2020. gadā Madara Kvēpa kļuva par SEB stipendijas glezniecībā laureāti.

Pētera Sidara izstāde “Aktīvā kustība”.

 

Mani darbi nav domāti vēstījumiem vai manifestācijām, vai filozofēšanai, tie nav domāti pastāstīšanai vai iztulkošanai. Mans dzīves stāvoklis, kuru es pieņemu kā kustību, atbilst manu darbu būtībai. Es mēģinu savos darbos radīt prieku un turpināt manās iecerēs aizsākto rotaļu. Manā dzīvē svarīgas ir emocijas, to brīvs uzplaiksnījums, iztēles spējas. Šai kustībai nekad nav gala, tā vienmēr paredz tālākas attīstības iespējas. Māksla ir mans dzīvesveids un mana vienīgā patiesā kaislība. Vairāk vai mazāk strādāju un vēlos strādāt „psihoautomātiski”, kas nozīmē, ka, veidojot darbu no dažādiem materiāliem, sākotnēji tam neizvirzu kādu konkrētu ideju. Tā strādājot, radu darbu, līdz rodas vajadzīgais efekts. Darba gala rezultātu nosaka manas izjūtas. Mani “stohastiskie” fraktāļi liek paraudzīties ar citām acīm uz mākslas pasauli. Manā iekšējā mākslas telpā ir ienācis fraktālisms, kas sastopams dabā, un tas dod man dzīves gaisotni un ir neaizstājams iedvesmas avots. Es atrodos it kā savā “kustības telpā”. Šī “kustības telpa” palīdz paplašināt manu zinātkāri par dzīvi mākslā. Tā man palīdz dziļāk elpot. Lai dzīvo abstrakcionisms!

 

p.s. Doma, kas izriet no sengrieķu filozofa Platona, ka visaugstākā skaistuma forma slēpjas nevis reālās pasaules formās, bet ģeometrijā, tiek izmantota arī abstraktās diskusijās, tāpat kā ideja, ka abstraktā māksla, tā kā tā nepārstāv materiālo pasauli, var tikt uztverta kā garīgā pasaule.

Žozefīnes Kristas Pešikas izstāde "Anima".

"Anima" tulkojumā no latīņu valodas, nozīmē dvēsele, elpa, gars, zemapziņa. Dvēselei pašai par sevi nav formas, taču kad piedzimstam, tā uz brīdi ir piesaistīta ķermenim, kurš ir ļoti dzīvs un kuram ir sava fiziska forma ar ierobežojumiem. Ķermenis, lai arī piedzimis no jauna, jau ir piepildīts ar kādu daudzumu informācijas, kas mūs veido, tas ienāk šajā pasaulē ar jau iesāktu rakstītu stāstu.
Katrai dvēselei ir savs stāsts un pagātne, ceļa posmi, kuri noieti, tā ir viņas forma bez ierobežojumiem.
Apvienojoties dvēselei un ķermenim rodas maģija, tajā brīdī dzimst indivīds, kāds kurš lai cik līdzīgs varētu būt kādam, nav atkārtojams.
Vizuālais tēls sniedz nelielu informāciju par iekšējo pasauli, tas ir tas, ko ar acīm redzam skatoties no savas pasaules.
Žozefīne Krista Pešika savās gleznās ataino to, kas acīm nav redzams - ārējo pasauli no iekšpuses. Cik dažādas pasaules sastopas uz vienas kopīgas zemeslodes.

Danielas Vētras izstāde/instalācija "There's no safe place" ir veltīta performancei "Man arī būtu bail", kas norisinājās 15. jūlijā "Viskaļu" pagalmā.


“Vai ar dalību sociālo mediju kampaņās ir pietiekami, lai ietekmētu notikumus pasaulē, vai arī tas vienkārši ir simbolisks žests, kas, piesedzoties ar cīņas karogu, patiesībā demonstrē vien pasīvu comformismu? Kāpēc es nedaru neko par lietām, kas mani dziļi aizskar? Kāpēc es neprotestēju un necīnos? Kādēļ es nevēlos likt Facebook profilam rāmīšus? Vai vienkārši esmu gļēva? No kā tad mums visiem ir bail? Galu galā kāda ir mana līdzatbildība kolektīvajā ignorancē un pasivitātē?"


Pasākums notika festivāla "Rīgas Fotomēnesis 2021" ietvaros. Pasākumu atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, FK u.c.

Atvērtās Nedarbnīcas durvis

 

iidziiba ir sociāli interaktīvs hibrīddizaina projekts ar īgnu redzējumu un draudzīgu misiju. Jau pāris gadus iidziiba savā paspārnē veido īgno tekstu krātuvi - humorpilnu vietni ar dažādiem jokiem, nevārdiem, neteicieniem, pārteicieniem un pārrakstiem.

iidziiba piedāvā īgnos tekstus iegūt savā īpašumā uz dažādiem dizaina produktiem (krekliem, džemperiem, maskām, kulēm, brošām u.c.).

Īgnā Nedarbnīca ir vieta, kur būt un darīt. Kur sviņot dzīvi bez pārmetumiem un smieties bez aizspriedumiem. 

Atverot Nedarbnīcas durvis varēs nopirkt kaut ko īgnu, nopozēt īgnā fotostūrī, piesēst un atpūtināt kāju un uzsist klaču.

 

www.iidziiba.lv, www.facebook.com/iidziiba/www.instagram.com/iidziiba/

Info par pārējām izstādēm un darbnīcām tiks papildināts vēlāk.

ViskaliPoster_kompass.jpg

KOMPASS

26.08

19:30

Viskaļu ielā 36

 

Pilsētvides pētnieki un arhitekti Signe Pērkone un meksikāņu izcelsmes rīdzinieks Ramons Kordova Gonzales biedrības "Urban Institute Riga" pētniecības projekta ietvaros veica bijušās Rīgas Tehniskās universitātes Mašinzinību, transporta un aeronautikas fakultātes apkārtnes izpēti un aplūkoja tās attīstības potenciālu, savukārt studijas “T13” arhitekti Kārlis Jaunromāns un Dārta Ādamsone izstrādāja šīs fakultātes ēkas nākotnes attīstības vīziju, ja tā tiktu izveidota par biedrības "Free Riga" Dzīves kvalitātes dizaina institūtu.

Kompasa pasākumā aptuveni stundas laikā tiks prezentēts gan pētījums, gan vīzija. Būs apskatāma arī pētijuma materiālu un potenciālās attīstības vīzijas skiču izstāde.

ViskaliPoster_poga_muzikls.jpg

Mūzikls "Balss no Beletāžas"

26.08

21:00

Viskaļu ielā 36

 

Laikmetīgās dejas mūzikls “Balss no beletāžas”. Iestudējumu veido novatorisku, bet jau atzinību guvušu mākslinieku komanda. Horeogrāfija un izpildījums: Inta Balode, Agate Bankava, un Agnese Bordjukova. Dramaturģija: Maija Treile un horeogrāfes. Scenogrāfija un kostīmi: Elīna Valdmane. Mūzika: Platons Buravickis. Izrāde piedalās mūziķi Anna Gāgane (klarnete), Aigars Raumanis (saksofons), Kārlis Rērihs (mežrags), Laura Grecka (mecosoprāns) un Monta Martinsone (soprāns).

Biļetes līdz 22.08 – 5 eiro, 23-25.08 – 7 eiro, pasākuma dienā – 10 eiro (tikai uz vietas). Lai nopirktu biļeti klikšķini šeit.

Iestudējums “Balss no beletāžas” ar apakšvirsrakstu “Trīs atrastas balsis, viena pazaudēta opera, daži pārprasti orgāni un divas pašnāvības” ir starpdisciplinārs detektīvs, kurā satiekas laikmetīgās dejas, akadēmiskās, eksperimentālās mūzikas un vizuālo mākslu pārstāvji, lai caur mūziku, kustību un verbālu dialogu kopīgi risinātu jautājumus par sievietes balsi tiešā un pārnestā nozīmē. Angļu sufražiste Emīlija Deivisone, latviešu komponiste Felicita Tomsone un lugas “Pūt, vējiņi!” protagoniste Barba izrādē kļūst par arhetipiskiem tēliem, kas palīdz atklāt mūsdienās joprojām aktuālo dzimumu vienlīdzības problemātiku.

Izrādes vēstījumā mūsdienu informācijas telpā klejojoši viedokļi, zinātniski un pseidozinātniski apgalvojumi savijas ar arhīvu protokolu tekstiem, seniem avīžrakstiem un Raiņa lugas fragmentiem. Vienlaikus jaundarbs reflektē par mūzikla žanra noteikumiem un meklē tā attīstības virzienus, kā muzikālā, tā horeogrāfiskā izpratnē.

Izrādes producents – LAUKKU. Izrāde izveidota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

ViskaliPoster_poga_Radiotehnika.jpg

Radiotehnika un Leo Novus

26.08

22:30

Viskaļu ielā 36

 

Elektroniskās mūzikas dzīvā sesija ar Radiotehnika un Leo Novus.
Radiotehnikas skanējums raksturīgs ar melodiskām sintezatoru partijām un sekvencētiem basa riffiem. Leo Novus pārstāv modulāro sintezatoru pasauli un atbildēs par jaudīgiem ritmiskajiem elementi, kas veidoti uz Erica Synths Techno System.
Improvizācijas process ir dzīvs un neiestudēts, māksliniekiem klausītāju priekšā radot nebijušu un neatkārtojamu muzikālu priekšnesumu.

DJ Maikls Holands

26.08

00:00

Viskaļu ielā 36

 

DJ Maikls Holands (Michael Holland) ir no Mančesteras, bet pēdējos gadus daudz laika pavada Rīgā. Maiklam Holandam ir arī savs dīdžeja šovs Mančesterā bāzētā dīdžeju radio NTS radio.

Piektdiena 27.08

Viskaļu iela 36

Mākslas izstādes, instalācijas un atvērtās durvis "Viskaļu" rezidentu darbnīcās

26.08

18-21:00

Viskaļu ielā 36

Izstāžu un instalāciju veidotāji: Anna Dzērve; Madara Kvēpa; Elīna Matvejeva un Artūrs Lūriņš; Žozefīne Krista Pešika; Pēteris Sidars; Daniela Vētra.
 

Atvērtās durvis "Viskaļu" rezidentu darbnīcās: zināšanu platforma "Curving the Dance"; pole dance studija "Pommade Pole dance studio"; uguns žonglieru studija "Studio Fotia"; arhitektūras maketu izgatavošanas studija "Maketika.lv"; Sandas Poles-Ma un Kristīnas Potapovas keramikas studija, studija "iidziiba".

Būs iespēja iesaistīties dzīvā modeļa aktu zīmēšanā.

Info par izstādēm un darbnīcām var apskatīties augstāk.

ViskaliPoster_izstades.jpg

Rūdolfa Macata un Kārļa Auziņa koncerts atcelts.

The Big Passport

27.08

22:30

Viskaļu ielā 36

 

Performatīva old scholl hip hop, shabby reggae, immigrant emo un mockumentary žanru pārstāvošā apvienība “The Big Passport”, ko vairāku tautību mūziķi izveidoja pirms desmit gadiem Berlīnē. Apvienība darbojas zem the Fuck Yeah ! Label un līdz šim ir izdevusi divus albumus. Paši mūziķi brīdina, ka koncerts jebkurā brīdī var pārvērsties par stand-up komēdiju, pop-up izstādi vai pop-olitisku manifestu. Koncerts var būt īss kā svilpiens vai garš kā bēres.

TDJ Uncle Sampl3 + Uncle Rodion

27.08

00:00

Viskaļu ielā 36

DJ Uncle Sampl3 + Uncle Rodion labi zināmi arī kā mūzikas pasākumu sērijas S O U N D A Y S autori un realizētāji Kaņepes kultūras centrā un 2/3 no muzikālas apvienības “Uncle Bundle”, kuras mērķis ir veicināt jaunu mūziku. Vienojoties zem eklektisma karoga un ar noteiktu estētisko garšu, kas noliedz masu kultūrā populāru hitu izmantošanu, Uncle Sampl3 un Uncle Rodion uztver deju grīdu kā sava veida pieredzi - kaislīgu un neparedzamu parādību, kurai nepieciešama īpaša vērība un muzikāla daudzveidība.

ViskaliPoster_poga2_uncle.jpg

Sestdiena 28.08

Viskaļu iela 36

ViskaliPoster_poga2_izstādes2.jpg

Mākslas izstādes, instalācijas un atvērtās durvis "Viskaļu" rezidentu darbnīcās

28.08

12-18:00

Viskaļu ielā 36

Izstāžu un instalāciju veidotāji: Anna Dzērve; Madara Kvēpa; Elīna Matvejeva un Artūrs Lūriņš; Žozefīne Krista Pešika; Pēteris Sidars; Daniela Vētra.
Atvērtās durvis "Viskaļu" rezidentu darbnīcās: zināšanu platforma "Curving the Dance"; pole dance studija "Pommade Pole dance studio"; uguns žonglieru studija "Studio Fotia"; arhitektūras maketu izgatavošanas studija "Maketika.lv"; Sandas Poles-Ma un Kristīnas Potapovas keramikas studija.

Iespēja iesaistīties dzīvā modeļa aktu zīmēšanā.

Info par izstādēm un darbnīcām var apskatīties augstāk.

ViskaliPoster_poga2_dzejas.jpg

Dzejas slams

28.08

18:00

Viskaļu ielā 36

Dzejas slama noteikumi

 

Piedalīties drīkst jebkurš. Pieteikšanās dalībai slamā ir uz vietas, pirms pasākuma sākuma.

Katram dalībniekam jāsagatavo 3 dzejoļu izpildījumi, jo sacensība sastāv no trim dzejas performanču raundiem. Dzejoļi drīkst būt dažādas tematikas, stila, izteiksmes.

Pirmajā kārtā 12 dalībnieki nolasa vai deklamē vienu dzejoli. Pēc tās notiek vērtēšana. Otrajā kārtā iekļūst puse – 6 dzejnieki, kuriem ir augstākais vidējais vērtējums. Tiem tiek dota iespēja izpildīt otro sagatavoto dzejoli. Vēlreiz tie tiek vērtēti. Trešajā kārtā iekļūst tikai 3 dzejnieki. Tie izpilda trešo dzejoli, pēc kā tiek noteikts šī slama uzvarētājs.

Biļetes līdz 22.08 –1 eiro, 13-25.08 – 2 eiro, pasākuma dienā – 3 eiro (tikai uz vietas). Lai nopirktu biļeti klikšķini šeit.

Dzejnieki tiks vērtēti gan pēc satura, gan performances, piešķirot atzīmes no 1 līdz 10. Vērtētāji ir trīs uzaicināti literāti un 1-2 nejauši izvēlēti skatītāji no auditorijas. Vidējā vērtējuma aprēķināšanai netiek ņemts vērā augstākais un zemākais vērtējums, no atlikušajiem tiek noteikts vidējais. Darbi tiek vērtēti gan pēc izpildījuma manieres un entuziasma, gan arī pēc satura un stila.

Visatzītākais dzejnieks saņems naudas balvu – 100 eiro.

Katrs dzejolis nedrīkst būt garāks par 3 minūtēm. To var izpildīt, gan lasot no lapas, gan runājot no galvas.

Nav atļauti citu autoru darbu izpildījumi.

ViskaliPoster_poga2_reinis.jpg

Filips Glāss. Aigars Reinis un Aigars Raumanis

28.08

21:00

Viskaļu ielā 36

​Filipa Glāsa mūziku izpilda Aigars Reinis (ērģeles) un Aigars Raumanis (saksofons).

Biļetes līdz 22.08 –5 eiro, 13-25.08 – 7 eiro, pasākuma dienā – 10 eiro (tikai uz vietas). Lai nopirktu biļeti klikšķini šeit.

Koncertā tiks atskaņoti Filipa Glāsa skaņdarbi:

3. daļa no Vijoļsonātes;

Mad rush;

2 melodijas saksofonam solo;

2 daļas no vijoļkoncerta.

Slavenākā minimālisma mūzikas komponista Filipa Glāsa (Philip Glass) mūziku izpilda Aigars Reinis uz elektriskajām ērģelēm kopā ar saksofonistu Aigaru Raumani.

 

Filips Glāss (angļu: Philip Glass, dzimis 1937. gadā) ir ASV komponists.

Pēc stila tiek uzskatīts par minimālistu, tomēr pats nepiekrīt šim apzīmējumam, bet raksturo savus skaņdarbus kā "mūziku ar atkārtotām struktūrām". Ļoti ražens komponists, kurš darbojas dažādos žanros. Sadarbojies ar daudziem māksliniekiem, to skaitā ar Alenu Ginsbergu, Robertu Vilsonu, Godfriju Redžo, Ravi Šankaru, Lindu Ronstadu, Deividu Boviju un Aphex Twin.

Aigars Reinis ir Rīgas Doma mūzikas direktors un Katedrāles ērģelnieks, kā arī profesionāls koru un senās mūzikas ansambļu dziedātājs.

“Aigars ir viens no mākslinieciski interesantākajiem Latvijas ērģelniekiem” (Orests Silabriedis). Viņš daudzus gadus ir bijis Latvijas Radio kora mākslinieks un solists, vokālo grupu Schola Cantorum Riga un Ars Antiqua Riga dalībnieks. Diriģējis Latvijas Bankas kori. Piedalījies Lahti starptautiskajā ērģelnieku konkursā un Erfurtes konkursā Vācijā. Vairāk nekā desmit gadu Aigars bijis Jelgavas Sv. Annas baznīcas ērģelnieks un no 2013. līdz 2019. gadam – Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas galvenais ērģelnieks. Sadarbojies ar profesionāliem kolektīviem tādiem kā Sinfonia Concertante, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, Latvijas Radio koris, kamerkoris Ave Sol, diriģentiem Māri Sirmo, Sigvardu Kļavu, Gunti Kuzmu, solistiem Ēriku Kiršfeldu, Martu Spārniņu, Elīnu Endzeli, Aigaru Raumani, Rogerio Gonsalves un daudziem citiem.

Studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā profesora T. Dekšņa ērģeļklasē, kur 2001. gadā ieguvis maģistra grādu. Papildinājis prasmes pie Ludgera Lomana, Hansa Ūlas-Ēriksona un Hansa Helstena, piedalījies Uplandes starptautiskajā ērģeļakadēmijā u.c. Saņēmis “Lielo Mūzikas balvu 2019” par izcilu darbu ansamblī.

 

Aigars Raumanis ieguva Latvijas Lielo Mūzikas balvu 2019 kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. 2018. gadā viņš ieguva Eiropas Saksofonu foruma “Grand Prix” un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas un LMT gada balvu, bet 2019. gadā uzvarēja VII Starptautiskajā Stokholmas mūzikas konkursā.

Aigars Raumanis aktīvi koncertē gan kā solists, gan saksofonu kvartetā “Atomos”, Baltijas jūras saksofonu kvartetā, “Trio Tresensus” un “Trio Con Brio”. Viņš ir muzicējis teju visu vadošo Latvijas orķestru sastāvos, bet solista ampluā saspēlējies ar "Sinfonietta Rīga", “Sinfonia Concertante”, Lietuvas Nacionālo filharmonijas kamerorķestri, Orķestri “Rīga” un NBS putēju orķestri, tāpat Latvijas Radio kori. Viņš ir uzstājies visos Latvijas novados un visās Latvijas kaimiņvalstīs, kā arī Nīderlandē, Vācijā, Horvātijā, Polijā, Čehijā, Šveicē, Grieķijā, Rumānijā.

Aigara Raumaņa repertuārs ir ļoti plašs, ietverot vairāku tieši viņam rakstītu jaundarbu pirmatskaņojumus - Platona Buravicka Koncertu saksofonam un orķestrim “Plastmasas temperatūra”, Paula Dambja “Blaumanis brauc uz Brakiem” saksofonam un orķestrim, Andra Dzenīša skaņdarbu saksofonam “Pierrot”. Aigars ir piedalījies arī Andra Vecumnieka, Artura Maskata, Alvila Altmaņa u.c. komponistu darbu atskaņojumus. Viņš arī pats komponē.

Aigars Raumanis studē Latvijas Mūzikas akadēmijā pie prof. Arta Sīmaņa un Erasmus apmaiņas programmas ietvaros Helsinku Sibēliusa akadēmijā prof. Jonatana Rautiolas klasē. Saksofona spēli viņš ir mācījies arī pie Oskara Petrauska. Helsinku Sibēliusa akadēmijā Aigars Raumanis apgūst arī ērģeļu un kanteles spēli.

ViskaliPoster_poga2_caurums.jpg

Melnais caurums

28.08

22:30

Viskaļu ielā 36

​Festivāla noslēguma koncerts – starpdisciplināra improvizācija “Melnajā Caurumā”. To veidos festivāla kuratora mākslinieka Kaspara Lielgalvja uzaicināti dažādu mākslas jomu un žanru pārstāvji. Improvizācijas dalībnieki iepriekš netiks izziņoti un arī paši nezinās, ar ko kopā radīs starpdisciplināro mākslas darbu uz vietas reālā laikā. Tas būs tīrs performances baudījums, brīvs no iepriekšējām ekspektācijām un paredzamības tiem, kas pazīst konkrētā mākslinieka, mūziķa vai cita dalībnieka māksliniecisko rokrakstu, balsi, tonalitāti, krāsu paleti, formu, raksturu vai kustību. Iespējams, ka kāds kādu atpazīs, taču noslēpums līdz galam neatklāsies.

 

Piedzīvojumu “Melnajā Caurumā” pieredz tikai tie, kuri nespēj pretoties nezināmā vilinājumam.

Biļetes līdz 22.08 –5 eiro, 13-25.08 – 7 eiro, pasākuma dienā – 10 eiro (tikai uz vietas). Lai nopirktu biļeti klikšķini šeit.

ViskaliPoster_poga2_henri.jpg

DJ Henri Laki un Ernests Vilsons

28.08

00:00

Viskaļu ielā 36

​Festivāla izskaņā – ap pusnakti komponists Ernesta Vilsona un dīdžejs Henri Lakis sāks atskaņot mūziku pēc saviem ieskatiem.

PAŠLAIK IR ATVĒRTA PIETEIKŠANĀS BRĪVAJĀM TELPĀM!

 

NENOKAVĒ! Ēka strauji pildās – pie mums jau darbojas vairāk nekā 55 rezidenti!

MŪSU YOUTUBE KANĀLĀ IR JAUNI VIDEO!

Esam izveidojuši video sižetus par ēku, telpām, Dzīves kvalitātes dizaina institūta vīziju un par pirmajiem rezidentu iespaidiem.

PIEDALIES APTAUJĀ!

 

Viens no mūsu mērķiem ir veicināt kultūras pieejamību apkaimēs. Mēs ikvienam piedāvājam aizpildīt anketu, lai noskaidrotu kādas kultūras aktivitātes cilvēki vēlētos savās apkaimēs! Konkrēti – kurās tieši un ko tieši! Katra mēneša trešajā otrdienā notiks tikšanās ar tiem, kuri ir gatavi iesaistīties aktivitāšu organizēšanā. Lūkosim, vai tās patiešām var īstenot!

Saite uz anketu – https://linktr.ee/FreeRiga

PLAKATS_2.jpg
Totaldobze_art_center_inter.jpg

Sākot no jūlija Viskaļos savu darbību atsāka mākslas centra "Totaldobže". Te notiek koncerti, izstādes, izrādes, prezentācijas un daudz kas cits. Darbojas arī āra terase, uz kuras reizēm piektdienās, reizēm sestdienās spēlē dīdžeji.

Terases darba laiks:

Trešdienās, ceturtdienās, piektdienās, sestdienās 18:00-00:00 (vai līdz pēdējam klientam);

Svētdienās 14:00-21:00 (vai līdz pēdējam klientam).

Visa peļņa no bāra tiek novirzīta Totaldobže mākslas centra darbībai un Free Riga jaunā projekta "Viskaļi" attīstībai – www.viskali.lv

Screenshot 2021-06-19 at 14.59.18.png
Youtubekanals.jpg
Plakats_Aptauja-04.jpg
Ceļš.jpg

Brīvbode

“Viskaļu” Brīvbode gaida apmeklētājus!
Brīvbode ir mantu maiņas un tikšanās vieta, kurā ik viens ir aicināts atstāt labas, kvalitatīvas lietas, kā arī bez maksas izraudzīties sev ko tīkamu un noderīgu - bērnu un pieaugušo apģērbu, grāmatas, sadzīves priekšmetus, mazo elektrotehniku, kā arī no remontdarbiem palikušas lietas - otas, krāsas, tapešu ruļļus un instrumentus.

Darba laiks:
Pirmdienās un otrdienās 15:00 - 19:00
Rezervē apmeklējumu, zvanot uz 29728287 vai rakstot mums Facebook.
Meklē mūs arī:
Turgeņeva ielā 13, tel. 29728281
Meža ielā 4, tel. 29728238
Facebook: Brīvbode
www.brivbode.lv
www.remontmaina.lv

bottom of page