VISKAĻI, jeb Free Riga grand palace uzsāk vasaras atvērto durvju sēriju! 

 

Iepazīties ar lielāko radošo kopienu Rīgā un izvēlies telpu saviem spožajiem nākotnes plāniem!

 • apskati telpas

 • iepazīsti esošos rezidentus

 • izbaudi pasākumus

 

Tev būs fantastiska iespēja iepazīties, izstaigāt mūsu telpu plašumus - apskatīt, kas šeit tiek radīts, varēsi droši jautāt un uzzināt, spēlēt un gleznot, taustīt, drukāt, filmēt, smieties, labi paēst un vēl, un vēl! 

 

Viskaļu milzīgajā (15'000 m²) ēkā vēl ir pieejamas vairāk kā 60 telpu un jau izveidojusies lielākā radošā kopiena Rīgā. Kas zin, varbūt jau šajā pasākumā noskatīsi telpas savai izaugsmei. 

 

Mēs jau nevaram sagaidīt šo pasākumu un ticam, ka iespējams, tieši Tu būsi viens no mūsu jaunajiem rezidentiem. 

 

PIEKTDIEN, 13.05., plkst. 15:00 - 19:00 

 

VISKAĻU atvērto durvju dienā katrā stāvā satiec Viskaļu rezidentus, uzzini ko viņi dara, kā viņiem iet un iepazīsti, kuri varētu būt Tavi potenciālie kaimiņi, ja izlemsi pievienosies Viskaļu saimei!

 

Pagrabstāvā:

 • 13. telpā, biedrības Akvarīga akvāriju pasaulē, apskati īstus bruņurupučus un zivis, uzzini kā rūpēties par akvārijdzīvniekiem;

1. stāvā:

 • 107., 109. telpā (turpmāk tekstā t.) nāc uz Brīvbode un atdod labas lietas, kas Tev ir liekas, un atrodi štātes, ko tālāk nes apdrukāt ar iidziigiem textiem pie iidziibas 408. T.;

 • Pie Havjers Garsija - Street Food kafejnīcā mielojies ar gardām uzkodām un ekselentu kafiju;

2. stāvā:

 • Pie Emerald Rabbit 219. t. uzzini kā top interjera dekori no ziediem un pats iesēj savu saulespuķi;

 • Free Riga birojā 222. t. iepazīsties ar Viskaļu Free Riga komandu un Viskaļu kopējo konceptu;

 • Novuss - Vecais Pēteris Krodziņš novusa spēļu zālē 206. t. no pl.18.00 nāc uzspēlēt novusu;

3. stāvā:

 • Glass Berries studijā 322. t. iepazīsti mākslinieces Ievas Birģeles stikla mākslu un īpašas stikla rotas;

 • Brum Brum Bike darbnīcā 325. t. ieraugi savām acīm kā top koka līdzsvara velosipēdi bērniem;

 • Turpat iepretim, atpūties un uzspēlē kādu galda spēli rezidentu kopstrādes telpā NIŠA;

 • Sietspiedes darbnīcā LONO SS 310. t. pie grafiķa Gynt von Kehle, ielūkojies un iepazīsti sietspiedes noslēpumus;

 • Turpat arī nobaudi gardas pankūkas ar Majormuižas zemeņu ievārījumu Viskaļu Mazajā virtuvē, iepretim LONO SS;

4. stāvā:

 • Santa Paula Art studijā 423. t. satiec mākslinieci, gleznojot LMA diplomdarbu;

 • Tālāk uz ezera pusi, koridorā ievērtē rezidentu pašu radīto Viskaļu mākslas galeriju Laukums, kur šobrīd apskatāma iidziibas izstāde;

 • The Emma Press izdevniecībā 407. t. iepazīsti dzejas un bērnu grāmatu izdevēju Emmu no Lielbritānijas;

 • iidziiba nedarbnīcā 408. t. aptekstējies ar iidziigiem textiem uz štātēm, ko vari paņemt no Brīvbodes - par ziedojumiem;

 • Ludvigsone Art 406. telpā no plkst. 17.00 satiec mākslinieci topošajā gleznošanas studijā un piedalies kopējās gleznas tapšanā;

5. stāvā:

 • Pommade Pole Dance studio 522. t. pamēģini griezties uz īsta deju stieņa;

 • Studio FOTIA 522. t. izmēģini roku flow arts jeb uguns šovu mākslā;

 • Un jaunajā ZEF REF filmu studijā 536. t. no plkst. 17:00 aptausti tehniku, bildējies foto stūrītī un filmējies uz green screen!

 

Vakara nagla - lielais koncerts Totaldobže koncertzālē, kur rībinās Wiesulis, Ozols, rolands če, Oriole un darbosies bāriņš. Biļetes pērc uz vietas.

 

Izguļamies un VISS TURPINĀS sestdien!

 

SESTDIEN, 14.05. plkst. 14:00 - 19:00

 

VISKAĻU panelis

Tiekamies Viskaļu rezidentu teltī pagalmā (ja nejauks lietus - vestibilā), kur muzikāli pulsēs Valters Mednieks ar DJ setu, Studija Vermilions aicinās gleznot plenērā kopā ar mākslinieci Baibu Ūlandi, Sandris Muriņš prezentēs unikālā smaržu ierakstītāja Scent Camera start-up, varēsi iegādāties Viskaļu mākslinieku un dizaineru produktus, un darbosies arī Brīvbode!

 

Pārrunāsim arī svarīgas un aktuālas tēmas:

 • Elvīra Avota pastāstīs par tukšu ēku pagaidu lietošanu kopā ar FREE RIGA;

 • Jaunais modes mākslinieks Dawn ar zīmolu Closeted rosinās uzzināt un izprast LGBTQIA+ cilvēku tiesības un vides piesārņojuma aktualitātes;

 • biedrība Akvarīga paplašinās mūsu zināšanas par ūdensdzīvnieku aprūpi.

 • Paralēli noritēs Līderprasmju attīstības un pašizaugsmes festivāla SOLIS 2022 otrā, noslēdzošā diena!

Paralēli šim visam, abas dienas Viskaļos norisināsies mūsu sadarbības partneru RTU Studentu parlaments rīkotais festivāls SOLIS2022, kur uz vairākām skatuvēm varēsi uzzināt vairāk par līderprasmju attīstību un pašizaugsmi. Aicināti ir visi, kam interesē mūsdienu un nākotnes darba tirgus tendences un pašprezentācijas attīstīšana! Programma šeit: https://www.facebook.com/events/1241296706678150/?ref=newsfeed

 

Viskaļu atvērtā durvju diena un Viskaļu panelis visiem ir bez maksas!

 

SAVE THE DATE  vasaras sākumam zem Viskaļu saules!

ViskaliPoster.jpg

Šis ir pirmais festivāls, ko organizē jaunās kultūrvietas "Viskaļi" veidotāji un rezidenti.

Ar šo festivālu vēlamies parādīt "Viskaļu" telpu, āra teritorijas un apkārtnes potenciālu kļūt vērtīgu pienesumu ne tikai Čiekurkalnas, Teikas, Juglas un Mežaparka iedzīvotājiem, bet arī Latvijas un, iespējams, Baltijas reģiona mērogā.

Festivāls notiks trīs dienas divās vietās:

26. augustā – Teikā, pie bijušās Vidzemes maiznīcas, Ropažu ielā 16;

26-28. augustā – Čiekurkalnā, jaunajā kultūrvietā "Viskaļi", Viskaļu ielā 36.

Tajā piedalīsies mākslinieki, mūziķi, pilsētvides attīstības pētnieki, arhitekti, laikmetīgās dejas pārstāvji, literāti, keramiņi, dizaineri, ilustratori un daudzi citi radošo profesiju pārstāvji.

UZMANĪBU! Ņemot vērā situāciju valstī ar Covid-19 izplatību, diemžēl ieeja festivālā ir iespējama tikai uzrādot Covid QR kodu, kas apliecina, ka ir saņemts pilns vakcinācijas kurss vai ir pārslimots briesmīgais vīruss, kā arī personas apliecinošs dokuments. QR kods var tikt uzrādīts viedtālrunī vai izdrukātā veidā. Mums ir svarīga mūsu apmeklētāju un dalībnieku veselība.

Festivālu organizē mākslas centrs “Totaldobže” sadarbībā ar biedrību “Free Riga” un “Viskaļu” rezidentiem. Festivālu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Festivāla aktivitāšu Ropažu ielā 16 ģenerālsponsors ir zemesgabala tagadējais īpašnieks būvuzņēmums "Bonava Latvija", savukārt krāsas Street Art Slam dalībniekiem nodrošina "Vivacolor".

Festivālu atbalsta arī Kokmuižas alus.

Festivāla programma – Kas? Kur? Kad?

Ceturtdiena 26.08

Ropažu iela 16

ViskaliPoster_poga.jpg

Street Art Slam

26.08

12-20:00

Ropažu ielā 16

DALĪBNIEKI: Neo Creativity; Gvido Vizulis; studija.monotons; Mārtiņš Zutis; Zahars Ze; Rebeka Lukošus; Undīne Ābiķe; Jurijs Tatarkins; Līva Āboltiņa; Jana Ribkina; Dāvis Lapa; Ella Mežule; Tatjana Nežberte un Ingrīda Rutka.

 

ŽŪRIJA: māksliniece Maija Kurševa; komiksu žurnāla KUŠ galvenais redaktors Dāvids Šilters; pirmā Street Art Slam uzvarētājs Uģis Albiņš; Street Art Slam direktors Kaspars Lielgalvis un Bonava Latvija pārdošanas un mārketinga vadītājs Kaspars Ekša.

+ DJ Maikls Holands (Michael Holland) un Machine Woman (abi no UK)

+ Elīnes Bukas radošā darbnīca bērniem un pieaugušajiem

+ street food ēdinātāji

+ mākslas centra “Totaldobže” pop-up mākslas un dizaina priekšmetu kiosks, kafejnīca un bāriņš.

Profesionāļu žūrijas atlasīti Street Art Slam dalībnieki astoņu stundu laikā radīs savus Street Art autordarbus uz bijušās Vidzemes maiznīcas mūra sētas mūzikas pavadījumā, ko atskaņos dīdžeji no Anglijas. Skatītāji varēs nogaršot arī Carlos un Pedro piedāvātos karstos meksikāņu ēdienus un Vegstop vegānos vrapus, salātus un burgerus. Darbosies arī mākslas centra “Totaldobže” pop-up kafejnīca. Kamēr pieaugušie baudīs drīzāk Londonai vai Berlīnei raksturīgo underground atmosfēru, bērni varēs iemēģināt roku lielformāta glezniecībā mākslinieces Elīnes Bukas bezmaksas meistarklasē. Street Art Slam noslēgumā žūrija novērtēs jaunizveidotos darbus un paziņos sacensības uzvarētājus.

Šis ir jau ceturtais Street Art Slams, ko organizē mākslas centrs "Totaldobže". Pirmie trīs notika Tallinas ielas kvartālā, mūsdienu foruma "Baltā nakts" ietvaros. Uzvarētāju noteica skatītāju balsojums: 2019. gadā Street Art Slam Grand Prix saņēma māksliniece Anna Dzērve, 2019. gadā – Uģis Albiņš, bet 2020. gadā – Pauls Rietums.

Ievērojot valstī noteiktos Covid-19 ierobežojumus, lai nodrošinātu drošu pasākuma baudīšanu, apmeklētājiem no 12 gadu vecuma iekļūšana Street Art Slam norises zonā būs iespējama tikai, uzrādot atbilstošu digitālo sertifikātu, kas apliecina Covid-19 pārslimošanu vai vakcīnas saņemšanu. Ieeja pasākumā bez maksas.

Organizē – mākslas centrs "Totaldobže". Ģenerālsponsors – "Bonava Latvija". Krāsu partneris – "Vivacolor".

​BALVAS:

Grand Prix – 1000 eiro

2 veicinājuma balvas – katra 400 eiro

Nedēļas laikā pēc Street Art Slam noslēguma Facebook/Totaldobze lapā ikviens varēs balsot par savu favorītu un uzvarētājs saņems vēl 400 eiro.

Tingel Tangel gājiens

26.08

20-21:00

Ropažu iela 16

Pēc Street Art Slam noslēguma visi klātesošie varēs pievienoties improvizētam orķestrim un doties pārgājienā pa Teikas un Čiekurkalna slepenajām taciņām cauri māju pagalmiem uz jauno kultūrvietu “Viskaļi”, Viskaļu ielā 36, kur vakara turpinājumā notiks mūzikls un elektroniskās mūzikas koncerts lielajā “Totaldobže” koncertzālē ar 500 sēdvietām. Dalībai Tingel Tangel orķestrī un visam vakara turpinājumam labi noderēs tērpi, zvaniņi, grabuļi, dažādi sitamie un pūšamie mūzikas instrumenti, karogi un lāpas. Kopīgi izveidosim unikālu rindveida muzikālo performanci pašiem sev un iepriecināsim pasākuma jaunākos apmeklētājus!

Ceturtdiena 26.08

Viskaļu iela 36

ViskaliPoster_izstades.jpg

Mākslas izstādes, instalācijas un atvērtās durvis "Viskaļu" rezidentu darbnīcās

26.08

18-21:00

Viskaļu ielā 36

Izstāžu un instalāciju veidotāji: Anna Dzērve; Madara Kvēpa; Elīna Matvejeva un Artūrs Lūriņš; Žozefīne Krista Pešika; Pēteris Sidars; Daniela Vētra.
 

Atvērtās durvis "Viskaļu" rezidentu darbnīcās: zināšanu platforma "Curving the Dance"; pole dance studija "Pommade Pole dance studio"; uguns žonglieru studija "Studio Fotia"; arhitektūras maketu izgatavošanas studija "Maketi.lv"; Sandas Poles-Ma un Kristīnas Potapovas keramikas studija, studija "iidziiba".

Būs iespēja iesaistīties dzīvā modeļa akta zīmēšanā.

Madara Kvēpa savā darbnīcā izstādīs gleznu izlasi no pēdējo divu gadu laikā paveiktā. 

 

Madara Kvēpa (1996) ir jaunā gleznotāja, kuras daiļradei raksturīgs zināms izteiksmes lakonisms, veidojot savu triepienu (vizuālo zīmju) sistēmu kā unikālu glezniecības alfabētu. 2021. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozari, iegūstot maģistra grādu. Zināšanas papildinājusi studijās Milānā, Brēras Mākslas Akadēmijā. Kopš 2016. gada aktīvi piedalās grupas izstādēs, ņēmusi dalību arī fonda “Mākslai Vajag telpu” projektā “Skaņai vajag mākslu” (2018), interpretējot Dainas Riņķes gleznu “Mūsu māja”, un piedalījusies jauno mākslinieku grupas izstādē “Sintēze. Īstenības pētīšana caur kustību, attīstību un pretrunām” (2020, kuratore Auguste Petre). Līdz šim sarīkojusi arī sešas personālizstādes. 2020. gadā Madara Kvēpa kļuva par SEB stipendijas glezniecībā laureāti.

Pētera Sidara izstāde “Aktīvā kustība”.

 

Mani darbi nav domāti vēstījumiem vai manifestācijām, vai filozofēšanai, tie nav domāti pastāstīšanai vai iztulkošanai. Mans dzīves stāvoklis, kuru es pieņemu kā kustību, atbilst manu darbu būtībai. Es mēģinu savos darbos radīt prieku un turpināt manās iecerēs aizsākto rotaļu. Manā dzīvē svarīgas ir emocijas, to brīvs uzplaiksnījums, iztēles spējas. Šai kustībai nekad nav gala, tā vienmēr paredz tālākas attīstības iespējas. Māksla ir mans dzīvesveids un mana vienīgā patiesā kaislība. Vairāk vai mazāk strādāju un vēlos strādāt „psihoautomātiski”, kas nozīmē, ka, veidojot darbu no dažādiem materiāliem, sākotnēji tam neizvirzu kādu konkrētu ideju. Tā strādājot, radu darbu, līdz rodas vajadzīgais efekts. Darba gala rezultātu nosaka manas izjūtas. Mani “stohastiskie” fraktāļi liek paraudzīties ar citām acīm uz mākslas pasauli. Manā iekšējā mākslas telpā ir ienācis fraktālisms, kas sastopams dabā, un tas dod man dzīves gaisotni un ir neaizstājams iedvesmas avots. Es atrodos it kā savā “kustības telpā”. Šī “kustības telpa” palīdz paplašināt manu zinātkāri par dzīvi mākslā. Tā man palīdz dziļāk elpot. Lai dzīvo abstrakcionisms!

 

p.s. Doma, kas izriet no sengrieķu filozofa Platona, ka visaugstākā skaistuma forma slēpjas nevis reālās pasaules formās, bet ģeometrijā, tiek izmantota arī abstraktās diskusijās, tāpat kā ideja, ka abstraktā māksla, tā kā tā nepārstāv materiālo pasauli, var tikt uztverta kā garīgā pasaule.

Žozefīnes Kristas Pešikas izstāde "Anima".

"Anima" tulkojumā no latīņu valodas, nozīmē dvēsele, elpa, gars, zemapziņa. Dvēselei pašai par sevi nav formas, taču kad piedzimstam, tā uz brīdi ir piesaistīta ķermenim, kurš ir ļoti dzīvs un kuram ir sava fiziska forma ar ierobežojumiem. Ķermenis, lai arī piedzimis no jauna, jau ir piepildīts ar kādu daudzumu informācijas, kas mūs veido, tas ienāk šajā pasaulē ar jau iesāktu rakstītu stāstu.
Katrai dvēselei ir savs stāsts un pagātne, ceļa posmi, kuri noieti, tā ir viņas forma bez ierobežojumiem.
Apvienojoties dvēselei un ķermenim rodas maģija, tajā brīdī dzimst indivīds, kāds kurš lai cik līdzīgs varētu būt kādam, nav atkārtojams.
Vizuālais tēls sniedz nelielu informāciju par iekšējo pasauli, tas ir tas, ko ar acīm redzam skatoties no savas pasaules.
Žozefīne Krista Pešika savās gleznās ataino to, kas acīm nav redzams - ārējo pasauli no iekšpuses. Cik dažādas pasaules sastopas uz vienas kopīgas zemeslodes.

Danielas Vētras izstāde/instalācija "There's no safe place" ir veltīta performancei "Man arī būtu bail", kas norisinājās 15. jūlijā "Viskaļu" pagalmā.


“Vai ar dalību sociālo mediju kampaņās ir pietiekami, lai ietekmētu notikumus pasaulē, vai arī tas vienkārši ir simbolisks žests, kas, piesedzoties ar cīņas karogu, patiesībā demonstrē vien pasīvu comformismu? Kāpēc es nedaru neko par lietām, kas mani dziļi aizskar? Kāpēc es neprotestēju un necīnos? Kādēļ es nevēlos likt Facebook profilam rāmīšus? Vai vienkārši esmu gļēva? No kā tad mums visiem ir bail? Galu galā kāda ir mana līdzatbildība kolektīvajā ignorancē un pasivitātē?"


Pasākums notika festivāla "Rīgas Fotomēnesis 2021" ietvaros. Pasākumu atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, FK u.c.

Atvērtās Nedarbnīcas durvis

 

iidziiba ir sociāli interaktīvs hibrīddizaina projekts ar īgnu redzējumu un draudzīgu misiju. Jau pāris gadus iidziiba savā paspārnē veido īgno tekstu krātuvi - humorpilnu vietni ar dažādiem jokiem, nevārdiem, neteicieniem, pārteicieniem un pārrakstiem.

iidziiba piedāvā īgnos tekstus iegūt savā īpašumā uz dažādiem dizaina produktiem (krekliem, džemperiem, maskām, kulēm, brošām u.c.).

Īgnā Nedarbnīca ir vieta, kur būt un darīt. Kur sviņot dzīvi bez pārmetumiem un smieties bez aizspriedumiem. 

Atverot Nedarbnīcas durvis varēs nopirkt kaut ko īgnu, nopozēt īgnā fotostūrī, piesēst un atpūtināt kāju un uzsist klaču.

 

www.iidziiba.lv, www.facebook.com/iidziiba/www.instagram.com/iidziiba/

Info par pārējām izstādēm un darbnīcām tiks papildināts vēlāk.

ViskaliPoster_kompass.jpg

KOMPASS

26.08

19:30

Viskaļu ielā 36

 

Pilsētvides pētnieki un arhitekti Signe Pērkone un meksikāņu izcelsmes rīdzinieks Ramons Kordova Gonzales biedrības "Urban Institute Riga" pētniecības projekta ietvaros veica bijušās Rīgas Tehniskās universitātes Mašinzinību, transporta un aeronautikas fakultātes apkārtnes izpēti un aplūkoja tās attīstības potenciālu, savukārt studijas “T13” arhitekti Kārlis Jaunromāns un Dārta Ādamsone izstrādāja šīs fakultātes ēkas nākotnes attīstības vīziju, ja tā tiktu izveidota par biedrības "Free Riga" Dzīves kvalitātes dizaina institūtu.

Kompasa pasākumā aptuveni stundas laikā tiks prezentēts gan pētījums, gan vīzija. Būs apskatāma arī pētijuma materiālu un potenciālās attīstības vīzijas skiču izstāde.

ViskaliPoster_poga_muzikls.jpg

Mūzikls "Balss no Beletāžas"

26.08

21:00

Viskaļu ielā 36

 

Laikmetīgās dejas mūzikls “Balss no beletāžas”. Iestudējumu veido novatorisku, bet jau atzinību guvušu mākslinieku komanda. Horeogrāfija un izpildījums: Inta Balode, Agate Bankava, un Agnese Bordjukova. Dramaturģija: Maija Treile un horeogrāfes. Scenogrāfija un kostīmi: Elīna Valdmane. Mūzika: Platons Buravickis. Izrāde piedalās mūziķi Anna Gāgane (klarnete), Aigars Raumanis (saksofons), Kārlis Rērihs (mežrags), Laura Grecka (mecosoprāns) un Monta Martinsone (soprāns).

Biļetes līdz 22.08 – 5 eiro, 23-25.08 – 7 eiro, pasākuma dienā – 10 eiro (tikai uz vietas). Lai nopirktu biļeti klikšķini šeit.

Iestudējums “Balss no beletāžas” ar apakšvirsrakstu “Trīs atrastas balsis, viena pazaudēta opera, daži pārprasti orgāni un divas pašnāvības” ir starpdisciplinārs detektīvs, kurā satiekas laikmetīgās dejas, akadēmiskās, eksperimentālās mūzikas un vizuālo mākslu pārstāvji, lai caur mūziku, kustību un verbālu dialogu kopīgi risinātu jautājumus par sievietes balsi tiešā un pārnestā nozīmē. Angļu sufražiste Emīlija Deivisone, latviešu komponiste Felicita Tomsone un lugas “Pūt, vējiņi!” protagoniste Barba izrādē kļūst par arhetipiskiem tēliem, kas palīdz atklāt mūsdienās joprojām aktuālo dzimumu vienlīdzības problemātiku.

Izrādes vēstījumā mūsdienu informācijas telpā klejojoši viedokļi, zinātniski un pseidozinātniski apgalvojumi savijas ar arhīvu protokolu tekstiem, seniem avīžrakstiem un Raiņa lugas fragmentiem. Vienlaikus jaundarbs reflektē par mūzikla žanra noteikumiem un meklē tā attīstības virzienus, kā muzikālā, tā horeogrāfiskā izpratnē.

Izrādes producents – LAUKKU. Izrāde izveidota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

ViskaliPoster_poga_Radiotehnika.jpg

Radiotehnika un Leo Novus

26.08

22:30

Viskaļu ielā 36

 

Elektroniskās mūzikas dzīvā sesija ar Radiotehnika un Leo Novus.
Radiotehnikas skanējums raksturīgs ar melodiskām sintezatoru partijām un sekvencētiem basa riffiem. Leo Novus pārstāv modulāro sintezatoru pasauli un atbildēs par jaudīgiem ritmiskajiem elementi, kas veidoti uz Erica Synths Techno System.
Improvizācijas process ir dzīvs un neiestudēts, māksliniekiem klausītāju priekšā radot nebijušu un neatkārtojamu muzikālu priekšnesumu.

DJ Maikls Holands

26.08

00:00

Viskaļu ielā 36

 

DJ Maikls Holands (Michael Holland) ir no Mančesteras, bet pēdējos gadus daudz laika pavada Rīgā. Maiklam Holandam ir arī savs dīdžeja šovs Mančesterā bāzētā dīdžeju radio NTS radio.

Piektdiena 27.08

Viskaļu iela 36

Mākslas izstādes, instalācijas un atvērtās durvis "Viskaļu" rezidentu darbnīcās

26.08

18-21:00

Viskaļu ielā 36

Izstāžu un instalāciju veidotāji: Anna Dzērve; Madara Kvēpa; Elīna Matvejeva un Artūrs Lūriņš; Žozefīne Krista Pešika; Pēteris Sidars; Daniela Vētra.
 

Atvērtās durvis "Viskaļu" rezidentu darbnīcās: zināšanu platforma "Curving the Dance"; pole dance studija "Pommade Pole dance studio"; uguns žonglieru studija "Studio Fotia"; arhitektūras maketu izgatavošanas studija "Maketika.lv"; Sandas Poles-Ma un Kristīnas Potapovas keramikas studija, studija "iidziiba".

Būs iespēja iesaistīties dzīvā modeļa aktu zīmēšanā.

Info par izstādēm un darbnīcām var apskatīties augstāk.

ViskaliPoster_izstades.jpg

Rūdolfa Macata un Kārļa Auziņa koncerts atcelts.

The Big Passport

27.08

22:30

Viskaļu ielā 36

 

Performatīva old scholl hip hop, shabby reggae, immigrant emo un mockumentary žanru pārstāvošā apvienība “The Big Passport”, ko vairāku tautību mūziķi izveidoja pirms desmit gadiem Berlīnē. Apvienība darbojas zem the Fuck Yeah ! Label un līdz šim ir izdevusi divus albumus. Paši mūziķi brīdina, ka koncerts jebkurā brīdī var pārvērsties par stand-up komēdiju, pop-up izstādi vai pop-olitisku manifestu. Koncerts var būt īss kā svilpiens vai garš kā bēres.

TDJ Uncle Sampl3 + Uncle Rodion

27.08

00:00

Viskaļu ielā 36

DJ Uncle Sampl3 + Uncle Rodion labi zināmi arī kā mūzikas pasākumu sērijas S O U N D A Y S autori un realizētāji Kaņepes kultūras centrā un 2/3 no muzikālas apvienības “Uncle Bundle”, kuras mērķis ir veicināt jaunu mūziku. Vienojoties zem eklektisma karoga un ar noteiktu estētisko garšu, kas noliedz masu kultūrā populāru hitu izmantošanu, Uncle Sampl3 un Uncle Rodion uztver deju grīdu kā sava veida pieredzi - kaislīgu un neparedzamu parādību, kurai nepieciešama īpaša vērība un muzikāla daudzveidība.

ViskaliPoster_poga2_uncle.jpg

Sestdiena 28.08

Viskaļu iela 36

ViskaliPoster_poga2_izstādes2.jpg

Mākslas izstādes, instalācijas un atvērtās durvis "Viskaļu" rezidentu darbnīcās

28.08

12-18:00

Viskaļu ielā 36

Izstāžu un instalāciju veidotāji: Anna Dzērve; Madara Kvēpa; Elīna Matvejeva un Artūrs Lūriņš; Žozefīne Krista Pešika; Pēteris Sidars; Daniela Vētra.
Atvērtās durvis "Viskaļu" rezidentu darbnīcās: zināšanu platforma "Curving the Dance"; pole dance studija "Pommade Pole dance studio"; uguns žonglieru studija "Studio Fotia"; arhitektūras maketu izgatavošanas studija "Maketika.lv"; Sandas Poles-Ma un Kristīnas Potapovas keramikas studija.

Iespēja iesaistīties dzīvā modeļa aktu zīmēšanā.

Info par izstādēm un darbnīcām var apskatīties augstāk.

ViskaliPoster_poga2_dzejas.jpg

Dzejas slams

28.08

18:00

Viskaļu ielā 36

Dzejas slama noteikumi

 

Piedalīties drīkst jebkurš. Pieteikšanās dalībai slamā ir uz vietas, pirms pasākuma sākuma.

Katram dalībniekam jāsagatavo 3 dzejoļu izpildījumi, jo sacensība sastāv no trim dzejas performanču raundiem. Dzejoļi drīkst būt dažādas tematikas, stila, izteiksmes.

Pirmajā kārtā 12 dalībnieki nolasa vai deklamē vienu dzejoli. Pēc tās notiek vērtēšana. Otrajā kārtā iekļūst puse – 6 dzejnieki, kuriem ir augstākais vidējais vērtējums. Tiem tiek dota iespēja izpildīt otro sagatavoto dzejoli. Vēlreiz tie tiek vērtēti. Trešajā kārtā iekļūst tikai 3 dzejnieki. Tie izpilda trešo dzejoli, pēc kā tiek noteikts šī slama uzvarētājs.

Biļetes līdz 22.08 –1 eiro, 13-25.08 – 2 eiro, pasākuma dienā – 3 eiro (tikai uz vietas). Lai nopirktu biļeti klikšķini šeit.

Dzejnieki tiks vērtēti gan pēc satura, gan performances, piešķirot atzīmes no 1 līdz 10. Vērtētāji ir trīs uzaicināti literāti un 1-2 nejauši izvēlēti skatītāji no auditorijas. Vidējā vērtējuma aprēķināšanai netiek ņemts vērā augstākais un zemākais vērtējums, no atlikušajiem tiek noteikts vidējais. Darbi tiek vērtēti gan pēc izpildījuma manieres un entuziasma, gan arī pēc satura un stila.

Visatzītākais dzejnieks saņems naudas balvu – 100 eiro.

Katrs dzejolis nedrīkst būt garāks par 3 minūtēm. To var izpildīt, gan lasot no lapas, gan runājot no galvas.

Nav atļauti citu autoru darbu izpildījumi.

ViskaliPoster_poga2_reinis.jpg

Filips Glāss. Aigars Reinis un Aigars Raumanis

28.08

21:00

Viskaļu ielā 36

​Filipa Glāsa mūziku izpilda Aigars Reinis (ērģeles) un Aigars Raumanis (saksofons).

Biļetes līdz 22.08 –5 eiro, 13-25.08 – 7 eiro, pasākuma dienā – 10 eiro (tikai uz vietas). Lai nopirktu biļeti klikšķini šeit.

Koncertā tiks atskaņoti Filipa Glāsa skaņdarbi:

3. daļa no Vijoļsonātes;

Mad rush;

2 melodijas saksofonam solo;

2 daļas no vijoļkoncerta.

Slavenākā minimālisma mūzikas komponista Filipa Glāsa (Philip Glass) mūziku izpilda Aigars Reinis uz elektriskajām ērģelēm kopā ar saksofonistu Aigaru Raumani.

 

Filips Glāss (angļu: Philip Glass, dzimis 1937. gadā) ir ASV komponists.

Pēc stila tiek uzskatīts par minimālistu, tomēr pats nepiekrīt šim apzīmējumam, bet raksturo savus skaņdarbus kā "mūziku ar atkārtotām struktūrām". Ļoti ražens komponists, kurš darbojas dažādos žanros. Sadarbojies ar daudziem māksliniekiem, to skaitā ar Alenu Ginsbergu, Robertu Vilsonu, Godfriju Redžo, Ravi Šankaru, Lindu Ronstadu, Deividu Boviju un Aphex Twin.

Aigars Reinis ir Rīgas Doma mūzikas direktors un Katedrāles ērģelnieks, kā arī profesionāls koru un senās mūzikas ansambļu dziedātājs.

“Aigars ir viens no mākslinieciski interesantākajiem Latvijas ērģelniekiem” (Orests Silabriedis). Viņš daudzus gadus ir bijis Latvijas Radio kora mākslinieks un solists, vokālo grupu Schola Cantorum Riga un Ars Antiqua Riga dalībnieks. Diriģējis Latvijas Bankas kori. Piedalījies Lahti starptautiskajā ērģelnieku konkursā un Erfurtes konkursā Vācijā. Vairāk nekā desmit gadu Aigars bijis Jelgavas Sv. Annas baznīcas ērģelnieks un no 2013. līdz 2019. gadam – Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas galvenais ērģelnieks. Sadarbojies ar profesionāliem kolektīviem tādiem kā Sinfonia Concertante, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, Latvijas Radio koris, kamerkoris Ave Sol, diriģentiem Māri Sirmo, Sigvardu Kļavu, Gunti Kuzmu, solistiem Ēriku Kiršfeldu, Martu Spārniņu, Elīnu Endzeli, Aigaru Raumani, Rogerio Gonsalves un daudziem citiem.

Studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā profesora T. Dekšņa ērģeļklasē, kur 2001. gadā ieguvis maģistra grādu. Papildinājis prasmes pie Ludgera Lomana, Hansa Ūlas-Ēriksona un Hansa Helstena, piedalījies Uplandes starptautiskajā ērģeļakadēmijā u.c. Saņēmis “Lielo Mūzikas balvu 2019” par izcilu darbu ansamblī.

 

Aigars Raumanis ieguva Latvijas Lielo Mūzikas balvu 2019 kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. 2018. gadā viņš ieguva Eiropas Saksofonu foruma “Grand Prix” un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas un LMT gada balvu, bet 2019. gadā uzvarēja VII Starptautiskajā Stokholmas mūzikas konkursā.

Aigars Raumanis aktīvi koncertē gan kā solists, gan saksofonu kvartetā “Atomos”, Baltijas jūras saksofonu kvartetā, “Trio Tresensus” un “Trio Con Brio”. Viņš ir muzicējis teju visu vadošo Latvijas orķestru sastāvos, bet solista ampluā saspēlējies ar "Sinfonietta Rīga", “Sinfonia Concertante”, Lietuvas Nacionālo filharmonijas kamerorķestri, Orķestri “Rīga” un NBS putēju orķestri, tāpat Latvijas Radio kori. Viņš ir uzstājies visos Latvijas novados un visās Latvijas kaimiņvalstīs, kā arī Nīderlandē, Vācijā, Horvātijā, Polijā, Čehijā, Šveicē, Grieķijā, Rumānijā.

Aigara Raumaņa repertuārs ir ļoti plašs, ietverot vairāku tieši viņam rakstītu jaundarbu pirmatskaņojumus - Platona Buravicka Koncertu saksofonam un orķestrim “Plastmasas temperatūra”, Paula Dambja “Blaumanis brauc uz Brakiem” saksofonam un orķestrim, Andra Dzenīša skaņdarbu saksofonam “Pierrot”. Aigars ir piedalījies arī Andra Vecumnieka, Artura Maskata, Alvila Altmaņa u.c. komponistu darbu atskaņojumus. Viņš arī pats komponē.

Aigars Raumanis studē Latvijas Mūzikas akadēmijā pie prof. Arta Sīmaņa un Erasmus apmaiņas programmas ietvaros Helsinku Sibēliusa akadēmijā prof. Jonatana Rautiolas klasē. Saksofona spēli viņš ir mācījies arī pie Oskara Petrauska. Helsinku Sibēliusa akadēmijā Aigars Raumanis apgūst arī ērģeļu un kanteles spēli.

ViskaliPoster_poga2_caurums.jpg

Melnais caurums

28.08

22:30

Viskaļu ielā 36

​Festivāla noslēguma koncerts – starpdisciplināra improvizācija “Melnajā Caurumā”. To veidos festivāla kuratora mākslinieka Kaspara Lielgalvja uzaicināti dažādu mākslas jomu un žanru pārstāvji. Improvizācijas dalībnieki iepriekš netiks izziņoti un arī paši nezinās, ar ko kopā radīs starpdisciplināro mākslas darbu uz vietas reālā laikā. Tas būs tīrs performances baudījums, brīvs no iepriekšējām ekspektācijām un paredzamības tiem, kas pazīst konkrētā mākslinieka, mūziķa vai cita dalībnieka māksliniecisko rokrakstu, balsi, tonalitāti, krāsu paleti, formu, raksturu vai kustību. Iespējams, ka kāds kādu atpazīs, taču noslēpums līdz galam neatklāsies.

 

Piedzīvojumu “Melnajā Caurumā” pieredz tikai tie, kuri nespēj pretoties nezināmā vilinājumam.

Biļetes līdz 22.08 –5 eiro, 13-25.08 – 7 eiro, pasākuma dienā – 10 eiro (tikai uz vietas). Lai nopirktu biļeti klikšķini šeit.

ViskaliPoster_poga2_henri.jpg

DJ Henri Laki un Ernests Vilsons

28.08

00:00

Viskaļu ielā 36

​Festivāla izskaņā – ap pusnakti komponists Ernesta Vilsona un dīdžejs Henri Lakis sāks atskaņot mūziku pēc saviem ieskatiem.

PAŠLAIK IR ATVĒRTA PIETEIKŠANĀS BRĪVAJĀM TELPĀM!

 

NENOKAVĒ! Ēka strauji pildās – pie mums jau darbojas vairāk nekā 55 rezidenti!

MŪSU YOUTUBE KANĀLĀ IR JAUNI VIDEO!

Esam izveidojuši video sižetus par ēku, telpām, Dzīves kvalitātes dizaina institūta vīziju un par pirmajiem rezidentu iespaidiem.

PIEDALIES APTAUJĀ!

 

Viens no mūsu mērķiem ir veicināt kultūras pieejamību apkaimēs. Mēs ikvienam piedāvājam aizpildīt anketu, lai noskaidrotu kādas kultūras aktivitātes cilvēki vēlētos savās apkaimēs! Konkrēti – kurās tieši un ko tieši! Katra mēneša trešajā otrdienā notiks tikšanās ar tiem, kuri ir gatavi iesaistīties aktivitāšu organizēšanā. Lūkosim, vai tās patiešām var īstenot!

Saite uz anketu – https://linktr.ee/FreeRiga

PLAKATS_2.jpg
Youtubekanals.jpg
Plakats_Aptauja-04.jpg
Totaldobze_art_center_inter.jpg

Sākot no jūlija Viskaļos savu darbību atsāka mākslas centra "Totaldobže". Te notiek koncerti, izstādes, izrādes, prezentācijas un daudz kas cits. Darbojas arī āra terase, uz kuras reizēm piektdienās, reizēm sestdienās spēlē dīdžeji.

Terases darba laiks:

Trešdienās, ceturtdienās, piektdienās, sestdienās 18:00-00:00 (vai līdz pēdējam klientam);

Svētdienās 14:00-21:00 (vai līdz pēdējam klientam).

Visa peļņa no bāra tiek novirzīta Totaldobže mākslas centra darbībai un Free Riga jaunā projekta "Viskaļi" attīstībai – www.viskali.lv

Ceļš.jpg
Screenshot 2021-06-19 at 14.59.18.png

Izstādes

Brīvbode

“Viskaļu” Brīvbode un remontlietu maiņas punkts gaida apmeklētājus!
Brīvbode ir mantu maiņas un tikšanās vieta, kurā ik viens ir aicināts atstāt labas, kvalitatīvas lietas, kā arī bez maksas izraudzīties sev ko tīkamu un noderīgu - bērnu un pieaugušo apģērbu, grāmatas, sadzīves priekšmetus, mazo elektrotehniku, kā arī no remontdarbiem palikušas lietas - otas, krāsas, tapešu ruļļus un instrumentus.

Darba laiks:
Pirmdienās un otrdienās 15:00 - 19:00
Rezervē apmeklējumu, zvanot uz 29728287 vai rakstot mums Facebook.
Meklē mūs arī:
Turgeņeva ielā 13, tel. 29728281
Meža ielā 4, tel. 29728238
Facebook: Brīvbode
www.brivbode.lv
www.remontmaina.lv

Trešdienās

Ceturtdienās

Piektdienās

19:00 – 20:00 Slack-line nodarbība trenera pavadībā. Vēlāk var turpināt bez trenera.

Katru trešdienu notiks koncerts vai kāda cita aktivitāte uz Totaldobže terases

Katru ceturtdienu sākot no 1. jūlija notiks pasākumi, kas saistīti ar laikmetīgo makslu.


19:30-21:00 KOMPASS. Fokusā – laikmetīgā mūzika. Kompasa pasākums iesāksies ar ievadrunu par kādu konkrētu tēmu, komponistu vai skaņdarbu. Pēc ievadrunas uz lielā ekrāna 40-60 minūšu garā programmā tiks izradīti nozīmīgi ārvalstu laikmetīgās mūzikas video ieraksti. Piemērs: video ieraksts no koncerta “Greene Space” koncertzālē Ņujorkā 2018. gadā, kurā Adams Rosenblats un Terijs Svīnijs izpildīja Fransuā Sarhana skaņdarbu “Analogy Fair”
 

Pirms vai pēc KOMPASA iespējami “dzīvi” koncerti, laikmetīgās dejas izrādes, mākslas performances, dzejas lasījumi, izstāžu atklāšanas un citas aktivitātes saistībā ar laikmetīgo mākslu.

Katru piektdienu notiks koncerts vai kāda cita aktivitāte uz Totaldobže terases

Sestdienās

Katru sestdienu notiks koncerts vai kāda cita aktivitāte uz Totaldobže terases

Viskaļu foajē “Foto Kvartāls” izstāžu stendā pašlaik ir apskatāma foto izstāde "Vienreiz mūžā".

 

“Tā ir neformāla, eksperimentāla platforma, kuras programma pamatā tiks veidota no atvērtiem uzsaukumiem,” stāsta žurnāla “Foto Kvartāls” redaktors Arnis Balčus. “Es ceru, ka šī būs vieta, kur meklēt jauno, trako, dīvaino, pretrunīgo Latvijas fotogrāfijā.”

 

Izstāde “Vienreiz mūžā” ir veltīta pēdējā laika nozīmīgākajam cilvēces pagrieziena punktam, cenšoties uz Covid-19 paskatīties ar smaidu un ironiju.


Izstāde ir daļa no festivāla "Rīgas Fotomēnesis 2021" notikumiem. Atbalsta VKKF, KultūrElpa, Rīgas dome u.c. Vairāk par festivālu - www.rigasfotomenesis.lv/
Vairāk par FK - https://fotokvartals.lv/

Izstādi kūrē Arnis Balčus un Artūrs Arnis, kuri no atvērtā konkursā iesniegtajiem darbiem izvēlējās 21 autora 29 fotogrāfijas. Kopumā konkursam tika iesniegtas gandrīz 100 fotogrāfijas.
Izstādes dalībnieki:
Adelīna Kalniņa
Adriana Lešinska
Anete Aramina
Anete Atvare
Anna Dzērve
Bruno Šļapņa
Dina Maksimenko
Edgars Butanovs
Emīls Butorins
Emīls Lacums
Evija Ābrama
Ingus Bajārs
Jana Petkus
Jānis Knāķis
Kaspars Zborovskis
Katrīna Ķepule
Nikola Kuzmina
Rasa Droiska
Roberts Svižeņecs
Sofija Bella Ķeruže
Valdis Putniņš

15. jūlijā Rīgas Fotomēnesis aicina uz mākslinieces Danielas Vētras performanci "Man arī būtu bail", kas norisināsies ārā pie Free Riga ēkas Viskaļu ielā 36A. Ierasties 20:00!

“Vai ar dalību sociālo mediju kampaņās ir pietiekami, lai ietekmētu notikumus pasaulē, vai arī tas vienkārši ir simbolisks žests, kas, piesedzoties ar cīņas karogu, patiesībā demonstrē vien pasīvu comformismu? Kāpēc es nedaru neko par lietām, kas mani dziļi aizskar? Kāpēc es neprotestēju un necīnos? Kādēļ es nevēlos likt Facebook profilam rāmīšus? Vai vienkārši esmu gļēva? No kā tad mums visiem ir bail? Galu galā kāda ir mana līdzatbildība kolektīvajā ignorancē un pasivitātē?

Performance/instalācija Man arī būtu bail tiek veidota kā dialogs pašai ar sevi savā simboliskajā 2 x 2 m drošās telpas “cellē”, meklējot atbildes uz šiem jautājumiem. Šis nav 1997. gads, kad Pipilotti Rist, labvēlīgi noskaņota policista skata pavadīta, nebēdnīgi dauzīja nejauši uz ielas novietotu automašīnu logus, demonstrējot sievišķīgu spēku un dzīvi apliecinošu destrukcijas prieku. 2020. gadu mediji ir nodēvējuši par diezgan baisi skanošo Year from hell.

​Mums visiem simboliski un burtiski ir piešķirta dzīve 2 x 2 metru režģī. Absurdi noteikumi regulē pat vienkāršākos mūsu dzīves aspektus, mums atņemta pārvietošanās brīvība, mēs dien dienā tiekam bombardēti ar informāciju par milijoniem mirušo, par sazvērestībām un militāriem konfliktiem. Džordža Floida nāve no policista rokas, Black Lives Matter protesti, nežēlīgās izrēķināšanās Baltkrievijā, abortu aizliegums Polijā, militāristu apvērsums Mjanmā, Izraēlas un Palestīnas karš, vai šeit pat Latvijā – Tukuma slepkavība, un šis uzskaitījums varētu turpinties. Kā reakcija uz klaustrofobiski samazināto dzīves telpu pretstatā milzīgajam informācijas piesātinājumam, komunikāciju pārpludina hipersaspīlētas formas, ko grūti nodēvēt par ko citu kā suņu riešanu – rej liberāļi un tradicionālo vērtību piekritēji, rej antivakseri un tie, kas atkal grib apmeklēt kino… Ar šo darbu es vēlos izgaismot savu iekšējo konfliktu un atklāt savas bailes. Es vēlos aplūkot informācijas apmaiņas formas un tās kvalitāti, un simboliskā veidā sadragāt šo man varmācīgi uzspiesto “telpu”. Es vēlos ieskatīties tai realitatē kurā nonāk cilvēki, kas uzdrošinās cīnīties, atklāt varoņa seju un cenu, ko tie maksā par savu drosmi.”

17. Jūlijā 18:00 Viskaļu ielas 36A ēkas foajē tiks atklāta performancei veltīta instalācija un filma, operātors Toms Harjo, skaņas režija Uģis Jansons, Linards Kalniņš un Daniela Vētra

Pasākums notiek festivāla "Rīgas Fotomēnesis 2021" ietvaros. Atbalsta VKKF, KultūrELPA, Rīgas dome, FK u.c. Vairāk info par festivālu - https://rigasfotomenesis.lv

DRĪZUMĀ

Curving the Dance

Curving the Dance zināšanu platforma izsludina divas dažādas iespējas papildināt zināšanas radošo profesiju pārstāvjiem un citiem interesentiem saistībā ar ķermeņa politiku un mākslas konceptu izveidi, Rīgā.

 

Raving Wolves -Reading Dancing group- aicina dalībniekus 6 mēnēšu garumā pētīt ar ķermeņa politiku saistītus konceptus, kā arī aplūkot to rezonansi  un nozīmi  lokālā un individuālā kultūr-laiktelplā. Pieteikties dalībai šai grupā aicināts ik viens, kas vēlās padziļināti izzināt: 'gender studies’, ‘ inclusive politics’, 'radical philosophies’, 'hybrid discourses’ un ‘decolonialism' , un interesējas par 'kritiskas domas' nozīmi un vērtību. Raving Wolves grupas aktivāte tiks uzsākta šī gada Augustā. Vairāk par šo iespēju un pieteikšanos  lasi šeit: https://drive.google.com/file/d/1lyUm6oCT8LwpKGLClCedM8WTIeBruoGN/view?usp=sharing

"What's Under the Carpet" - concept development workshop  izsludina pieteikšanos dalībai koncepta attīstības darbnīcai māksliniekiem. Septembris- Novembris 2021. 'What's Under the Carpet’ dalībnieki 10 nedēļu garumā  padziļināti izzinās un veicinās izpratni  par jēdzienu -concept development-, kā arī savas radošā darba attiecības ar šo jēdzienu-procesu, kā nozīmīgu daļu no darba un/ vai pētijuma.  Praktiski ielūkojoties savas koncepcijas izstrādes  nozīmes  demontāžā, lai pēc  tam, ievietojot to intīmā telpā ar iespēju transformēties,  atpazītu un atsvaidzinātu skatījumu uz savu procesu, un jauniegūtiem izziņas apvāršņiem. Vairāk par šo darbnīcu un dalību lasi šeit: https://drive.google.com/file/d/1hWnajnnoYW6f2tXAnJoOen8PzHTgktNM/view?usp=sharing

boundary.png

Sekot līdzi Curving the Dance citām aktivitātēm  var pagaidām šeit: https://www.facebook.com/profile.php?id=100067640061093

Jautājumu vai citu iemeslu dēļ contact: laima.jaunzema@gmail.com

image credit Anton Murygin

DRĪZUMĀ

Dizaina/mākslas/suvenīru/grāmatu kiosks

Drīzumā Viskaļu foajē sāks darboties veikaliņš, kurā varēs iegādāties Viskaļu rezidentu mākslas darbus, dizaina priekšmetus, objektus un citus izstrādājumus.

Citās dienās

Viskaļu foajē norisināsies dažādas izstādes. Jau ir zināms, ka te tiks izstādīts:
Urban Institute Riga pētījums par bijušās RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes, Viskaļu ielā 36, apkārtni un tās attīstības vīzijām.
Izstādes uz stendiem veidos
žurnāls Foto kvartāls (no 1. jūlija);
komiksu izdevums kuš! (no jūlija, datums vēl tiks precizēts);
Totaldobže mākslas centrs (no jūlija, datums vēl tiks precizēts);
laikmetīgās fotogrāfijas platforma ISSP (no augusta vai septembra, datums vēl tiks precizēts);
un citas mākslinieku apvienības, organizācijas un platformas.

Notiks arī dažādi citi pasākumi, nodarbības, lekcijas, prezentācijas un diskusijas, kas vēl tikai tiek plānoti un organizēti.

Koncertzāle/kinozāle, kā arī āra terase ir pieejama arī dažādiem citu organizatoru publiskajiem pasākumiem. Interesentiem – viskali@freeriga.lv

ARHĪVS

brivbode.jpg